Warta Poznań podjęła ostateczną decyzję ws. przyszłości Dawida Szulczka

Dawid Szulczek wraz z zakończeniem sezonu przestanie pełnić funkcję trenera Warty Poznań. Kontrakt 34-letniego szkoleniowca nie zostanie przedłużony - poinformował klub.

Dawid Szulczek
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Dawid Szulczek

Dawid Szulczek rozstanie się z Wartą po sezonie

Warta Poznań za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowała, że Dawid Szulczek po zakończeniu sezonu przestanie być trenerem klubu. Decyzja o nieprzedłużeniu wygasającego kontraktu została podjęta wspólnie, zarówno przez szkoleniowca, jak i prezesa klubu.

Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą. Obie strony szanują tę decyzję. Ogłaszamy ją już teraz, aby uciąć spekulacje – powiedział prezes Wart Poznań, Artur Meissner.

Kilka słów związanych z tą decyzją powiedział również Dawid Szulczek. 34-latek przede wszystkim podziękował za szansę pracy w Ekstraklasie oraz zaznaczył, że w pełni skupia się na tym, aby utrzymać Wartę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przez te ponad dwa i pół roku bardzo zżyłem się ze społecznością Warty Poznań. Wiele zawdzięczam temu klubowi. To przecież tutaj jesienią 2021 roku dostałem szansę pracy w Ekstraklasie i bardzo to doceniam. Chcę podkreślić, że mamy bardzo dobre relacje w sztabie i w drużynie, dlatego z optymizmem patrzę na najbliższe mecze. Mam teraz jeden cel – po raz trzeci utrzymać się z Wartą w Ekstraklasie. Tylko na tym się teraz skupiam – mówił Szulczek cytowany przez stronę internetową Warty Poznań.

Bilans Szulczka w Warcie Poznań

Dawid Szulczek w Warcie Poznań pracował od listopada 2021 roku. Na stanowisku trenera zastąpił Piotra Tworka. W czasie pobytu w stolicy Wielkopolski prowadził drużynę w 87 meczach. Bilans szkoleniowca to 31 zwycięstw, 23 remisy oraz 33 porażki.

Aktualnie Warta zajmuje 14. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 31 punktów. Nad strefą spadkową mają cztery oczka przewagi. W następnym meczu zmierzą się ze Stalą Mielec na własnym stadionie. Do końca sezonu pozostało zaledwie sześć spotkań.

Komentarze