Urban przedłużył kontrakt z Górnikiem

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia polskich mediów. Górnik Zabrze oficjalnie poinformował, że Jan Urban przedłużył kontrakt z klubem o kolejne dwa lata.

Jan Urban
IMAGO / Jakub Piasecki / Newspix.pl Na zdjęciu: Jan Urban
  • Urban przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze
  • Śląski klub poinformował, że szkoleniowiec związał się umową do 2025 roku
  • Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia polskich mediów

Urban zostaje w Górniku do 2025 roku

Jan Urban wrócił do Górnika w marcu tego roku. Zastał zespół na dnie tabeli, ale w bardzo krótkim okresie całkowicie odmienił grę tej drużyny. Co prawda, pod jego wodzą Górnicy przegrali pierwszy mecz z Piastem, a następnie tylko zremisowali z Koroną, ale obecnie notują sześć wygranych z rzędu w PKO Ekstraklasie. Zabrzanie ostatni raz taką serię zaliczyli 1987 roku.

Jednak kontrakt szkoleniowca wygasał po sezonie. Kibice Górnika domagali się jego przedłużenia, a klub wobec znakomitych wyników nie mógł podjąć innej decyzji. Jan Urban podpisał nową umowę obowiązującą do 2025 roku.

To kolejna znakomita wiadomość dla kibiców Górnika. Kilka dni temu umowę z klubem również do 2025 roku przedłużył Lukas Podolski.

W sobotę Górnik Zabrze rozegra ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Rywalem zabrzan będzie żegnająca się z PKO Ekstraklasą Miedź Legnica. Podopieczni Urbana mają zatem znakomitą okazję, by przedłużyć serię zwycięstwo do siedmiu meczów.

Zobacz również: Media: reprezentacja jednak bez Krychowiaka. Ale będą powroty

Komentarze