Ten mecz mógł się podobać. Efektowny Grobelny i zimna krew Kurminowskiego [WIDEO]

Warta Poznań - Zagłębie Lubin to spotkanie, które zamknęło 26. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. W Grodzisku Wielkopolskim padł remis 1:1, a obie ekipy oddały łącznie 29 strzałów. Mecz toczył się w szybkim tempie.

Warta Poznań - Zagłębie Lubin
PressFocus/ Paweł Jaskółka, Canal+ Sport Na zdjęciu: Warta Poznań - Zagłębie Lubin
  • Ostatnim meczem 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy był pojedynek Warta Poznań – Zagłębie Lubin
  • Wynik spotkania otworzyli gospodarze. Rywale odpowiedzieli po przerwie
  • W pierwszej połowie golkiper Warty zatrzymał strzał oddany z niemal kilkunastu centymetrów

Ekstraklasa. 29 strzałów, ale tylko dwa gole

Wynik starcia Warta PoznańZagłębie Lubin otworzyli gospodarze. W 26. minucie Dimitrios Stavropoulos przedłużył dośrodkowanie z narożnika boiska, a Mateusz Kupczak strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Sokratisa Dioudisa. Tak akcja była analizowana przez VAR, ponieważ golkiper Miedziowych wyrzucił piłkę z bramki. Ostatecznie trafienie zostało uznane – piłka przekroczyła linię. W 33. minucie Jędrzej Grobelny popisał się kapitalną paradą i zatrzymał dwie próby, w tym jedną dzięki niesamowitemu refleksowi.

Zagłębie wyrównało po zmianie stron. W 57. minucie Kacper Chodyna zagrał przed bramkę, a nabiegający Dawid Kurminowski zaskoczył Grobelnego uderzeniem bez przyjęcia.

Remis 1:1 oznacza, że Warta ma 28 punków i zajmuje 13. lokatę. Natomiast Zagłębie plasuje się na 10. pozycji i w dorobku ma 35. oczek.