Legia oficjalnie ogłosiła decyzję ws. trenera Michniewicza

Czesław Michniewicz
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Legia Warszawa w ostatnim czasie nie zachwyca. Ostatecznie panaceum na poprawę sytuacji ma zostać nowy trener. Władze mistrz Polski podjęły decyzję o odsunięciu Czesława Michniewicza od prowadzenia pierwszego zespołu. Tymczasowym następcą został Marek Gołębiewski.

  • Legia Warszawa po rozegraniu 10 ligowych spotkaniach plasuje się tuż nad strefą spadkową
  • Na koncie aktualnego mistrza Polski jest już siedem porażek
  • Władze klubu podjęły decyzję o odsunięciu Czesława Michniewicza od prowadzenia pierwszego zespołu

Legia zakończyła współpracę z Michniewiczem

Legia Warszawa w tej kampanii w dziesięciu rozegranych meczach jest bezkompromisowa. Zaliczyła jednak tylko trzy zwycięstwa i aż siedem porażek. Tym samym atmosfera w ekipie z Łazienkowskiej nie jest dobra.

W niedzielny wieczór Wojskowi przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice (1:3), co poskutkowało tym, że skończyła się cierpliwość władz Legii Warszawa. Michniewicz, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca 2022 roku, przestał być pierwszym trenerem Wojskowych. Tymczasowym trenerem mistrza Polski został Marek Gołębiewski.

Kim jest Marek Gołębiewski?

Nowy opiekun Legii ostatnio prowadził drugą drużynę teamu z Warszawy. W stołecznym klubie zaczął pracę w lipcu tego roku. Wcześniej prowadził SKRĘ Częstochowa. Gołębiewski prowadził też Ząbkowie Ząbki, czy Escolę Varsovię.

41-letni trener posada licencję UEFA PRO, która uprawnia do prowadzenia drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Tym samym nowy opiekun mistrza Polski może spokojnie prowadzić Legię w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, czy Fortuna Pucharu Polski, a także w europejskich pucharach.

Czytaj więcej: Znamy los Michniewicza. Legia zadecydowała

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 15:24.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze