Ilja Szkurin goni Erika Exposito, Stal się nie zatrzymuje [WIDEO]

Stal Mielec pokonał Ruch Chorzów (3:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Na koncie ekipy Kamila Kieresia jest już 35 punktów.

Stal Mielec - Ruch Chorzów
  • Stal Mielec w niedzielę mierzyła się z Ruchem Chorzów w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Kolejne trafienie w tej kampanii zaliczył Illa Szkuryn
  • Niebiescy dali się w pierwszej połowie dwukrotnie zaskoczyć po stałych fragmentach gry
  • Bramek nie brakowało również po przerwie

Stal – Ruchu, czyli mecz pod kontrolą gospodarzy

Stal Mielec od kilku sezonów jest postrzegana za drużynę, która ma według ekspertów rywalizować o utrzymanie. Tymczasem Biało-niebiescy zaskakują. W tym roku ekipa Kamila Kieresia jest jedną z najlepiej punktujących w lidze.

W dużym stopniu dobra postawa mielczan opiera się na skutecznym napastniku. Ilja Szkurin przed niedzielnym spotkaniem z Ruchem Chorzów miał na swoim koncie jedenaście trafień. Kolejną bramkę Białorusin zdobył w 11. minucie. Stal jednocześnie szybko objęła prowadzenie w rywalizacji z Niebieskimi.

Na jednym trafieniu jednak ekipa z Mielca nie poprzestała. Drugą bramkę Stal zdobyła w 29. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Matthew Guillaumier i gospodarze rywalizacji mieli spotkanie pod kontrolą. Maltańczyk zaliczył premierowe trafienie w ekipie z Mielca.

W drugiej połowie Stal podwyższyła swoje prowadzenie, wykorzystując kolejny raz złe ustawienie gości przy stałym fragmencie gry. Bramkę na 3:0 zdobył Guillaumier. Z kolei po ponad godzinie gry trafienie zaliczyli chorzowianie. Gola dla Ruchu strzelił Josema, co zwiastowało emocje na dalszą część spotkania. Do końca zawodów więcej goli już nie padło i chorzowianie finalnie przegrali dwoma golami (1:3).