Emocje w końcówce Wielkich Derbów Śląska! Bramka za bramką [WIDEO]

Ruch Chorzów w sobotę podejmował Górnik Zabrze na Stadionie Śląskim. Mecz 25. kolejki Ekstraklasy, a zarazem Wielkie Derby Śląska wygrała 2:1 ekipa gości. W końcówce meczu worek z bramkami otworzył się na dobre, a kibice mogli zobaczyć dwa gole w przeciągu sześciu minut.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Imago / Marcin Bulanda Na zdjęciu: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
  • Górnik Zabrze wygrał 2:1 z Ruchem Chorzów
  • W ostatnich dziesięciu minutach regulaminowego czasu gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce
  • Na listę strzelców wpisali się Adrian Kapralik, Soichiro Kozuki oraz Soma Novothny

Duże emocje w końcówce meczu, dwie bramki w sześć minut

Górnik Zabrze wyszedł zwycięsko w starciu z Ruchem Chorzów w Wielkich Derbach Śląska. Podopieczni Jana Urbana ostatecznie wygrali 2:1 po emocjonującej końcówce. W ostatnich dziesięciu minutach regulaminowego czasu gry kibice zebrani na Stadionie Śląskim mogli zobaczyć bramki zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

W 81. minucie wynik meczu na 2:0 podwyższył Soichiro Kozuki. Japończyk przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem na bramkę ze skraju pola karnego. Ruch na trafienie rywali odpowiedział sześć minut później za sprawą węgierskiego napastnika. Soma Novothny wyskoczył najwyżej w polu karnym i zamienił celne dośrodkowanie Miłosza Kozaka na bramkę, która jak się okazało, była tylko trafieniem honorowym.

Po zwycięstwie Górnika nad Ruchem podopieczni Jana Urbana zajmują 6. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 39 punktów. Natomiast Niebiescy plasują się na przedostatnim 17. miejscu. Do bezpiecznej strefy gwarantującej utrzymanie tracą 5 punktów.