Daniel Myśliwiec: Pozorny komfort może uśpić naszą czujność

Widzew Łódź w sobotnie popołudnie spotka się ze Stalą Mielec w ramach 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Trener Daniel Myśliwiec wziął udział w konferencji prasowej przed starciem.

Daniel Myśliwiec
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Daniel Myśliwiec
  • Widzew Łódź w najbliższy weekend zagra ze Stalą Mielec
  • Łodzianie są najlepiej punktującym zespołem w 2024 roku
  • Daniel Myśliwiec zauważa, że nie wszystkie zwycięstwa były przekonujące

Myśliwiec: To bardziej pozorny komfort

Widzew Łódź dobrze rozpoczął drugą część rozgrywek. Drużyna pod wodzą Daniela Myśliwca w tym roku doznała dwóch porażek, natomiast z pięciu potyczek wychodziła zwycięską ręką. Na koncie mają też jeden remis z Cracovią. Co ciekawe, łodzianie wraz Górnikiem Zabrze zainkasowali po 16 punktów w 2024 roku. Tym samym są najlepiej punktującymi drużynami w całej Ekstraklasie.

POLECAMY TAKŻE

To bardziej pozorny komfort. Komfort dlatego, że wspinamy się po szczebelkach tabeli, a pozorny, bo może uśpić naszą czujność. Wymagamy od siebie dużo, dążymy do wygrywania meczów. Mamy świadomość, że nie wszystkie nasze zwycięstwa były przekonujące – przyznał Myśliwiec, cytowany przez serwis klubowy.

Zespół z Łodzi ma dobre wspomnienia z ostatniego wyjazdu do Mielca. W grudniu piłkarze Myśliwca pokonali Stal 2:1 w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. – Chcemy mieć poczucie, że zagramy jeszcze lepszy mecz od dwóch poprzednich ze Stalą. Żeby tak się stało, trzeba zabrać rywalowi piłkę, bo dzięki temu nie będzie miał możliwości do wykonywania stałych fragmentów gry, w których jest najefektywniejszy – zauważa szkoleniowiec Widzewa.

Komentarze