Bartosz Kapustka o nowym trenerze Legii: Wniósł do szatni mnóstwo energii

Bartosz Kapustka w wywiadzie dla Super Expressu mówił o Goncalo Feio. - Trener chce w każdym z nas, i w drużynie, znaleźć „DNA Legii” - twierdzi zawodnik.

Goncalo Feio i Bartosz Kapustka
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Feio i Bartosz Kapustka

Kapustka o Feio: Bardzo wiele od nas wymaga 

Legia Warszawa zalicza kiepski sezon w PKO Ekstraklasie. Z posadą trenera pożegnał się Kosta Runjaić. W ostatni meczu z Rakowem Częstochowa (1:1) na ławce trenerskiej Wojskowych zasiadł Goncalo Feio. Portugalczyk przez kilka lat był trenerem Akademii Legii i analitykiem, a teraz podjął się nowego wyzwania. Jeszcze w marcu prowadził pierwszoligowy Motor Lublin.

Bartosz Kapustka podzielił się pierwszymi wrażeniami po zatrudnieniu Feio przy Łazienkowskiej. – Wniósł do szatni mnóstwo energii. I bardzo wiele od nas wymaga – mówi 27-latek. – Doskonale zna historię klubu i wymagania, jakie stoją przed każdym człowiekiem w Legii. Stąd ta intensywność zajęć. Trener chce w każdym z nas, i w drużynie, znaleźć „DNA Legii” – dodaje.

Legia zagra ze Śląskiem Wrocław

Piłkarze Legii mają za sobą dwa remisy z rzędu. Postarają się przełamać przed własną publicznością w niedzielę ze Śląskiem Wrocław. – Żadnej wpadki, żadnych goli traconych w ostatnich dziesięciu minutach! Tylko zwycięstwo – przekonuje Kapustka.

W sześciu ostatnich kolejkach musimy zdobyć maksa i… zobaczymy, co nam to da w tabeli na koniec sezonu – twierdzi na koniec. Były zawodnik Leicester City rozegrał w tym sezonie 14 meczów w lidze, zdobywając jedną bramkę.

Komentarze