Kamil Jóźwiak z kontuzją

Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak nie będzie miło wspominał meczu Derby County – Birmingham. Po pierwsze w momencie, gdy reprezentant Polski przebywał na boisku, to jego zespół przegrywał 0:1. Ponadto w 41. minucie były pomocnik Lecha Poznań doznał kontuzji, co skutkowało tym, że przedwcześnie musiał opuścić boisko.

• Derby County podzieliło się punktami w meczu z Birmingham
  • Swój udział w wywalczeniu remisu przez piłkarzy Baranów miał Krystian Bielik, zdobywając efektownego gola
  • Drugi z Polaków Kamil Jóźwiak doznał natomiast kontuzji

Jóźwiak nie dokończył niedzielnego spotkania ligowego

Kamil Jóźwiak starcie ligowe w ramach 29. kolejki Championship zaczął w wyjściowym składzie. Był to trzynasty ligowy bój, który 23-latek zaczął w tym sezonie w wyjściowym składzie. Niestety już w 41. minucie Jóźwiak musiał opuścić murawę, utykając.

Polski pomocnik już w 37. minucie zasygnalizował, że z jego stanem zdrowia nie jest dobrze. Ostatecznie kilka minut później menedżer Wayne Rooney podjął decyzję o zmianie. W miejsce Jóźwiaka desygnował na boisko Festy’ego Ebosele.

Na razie nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja 22-krotnego reprezentanta Polski. W każdym razie nie jest to dobra nowina dla nowego selekcjonera reprezentacji Polski, który ma zostać ogłoszony w poniedziałek o 13:30 na specjalnej konferencji prasowej.

Już 24 marca Biało-czerwoni zagrają w barażu o awans na mundial w Katarze. Rywalem reprezentacji Polski będzie Rosja. Zwycięzca tego starcia zmierzy się z lepszym z pary Szwecja – Czechy.