Dobra wiadomość dla kibiców BVB. Weteran skłania się ku przedłużeniu umowy

Mats Hummels jest zobowiązany kontraktem z Borussią Dortmund tylko do końca czerwca. Dziennik „Bild” jednak przekazuje, że niemiecki obrońca skłania się ku przedłużeniu współpracy z klubem.

Mats Hummels
Obserwuj nas w
Powerpics / Alamy Na zdjęciu: Mats Hummels

Mats Hummels może przedłużyć kontrakt z Borussią Dortmund

W ostatnim czasie pojawiły się różne przesłanki dotyczące przyszłości Matsa Hummelsa. Media przekazywały, że Borussia Dortmund może nie chcieć kontynuować współpracy z Niemcem. Również, że weteran miał rozważać zakończenie piłkarskiej kariery. Nowe informacje w tej sprawie przekazał dziennik „Bild”.

Niemiecka prasa tymczasem przekazała bardzo dobre informacje dla kibiców Borussii Dortmund. Otóż Mats Hummels zaczął skłaniać się ku przedłużeniu kontraktu z klubem. W tej sprawie odbyły się już rozmowy zawodnika z Sebastianem Kehlem, dyrektorem sportowym BVB. „Bild” zdradził, że pensja nie będzie odgrywała kluczowej roli w negocjacjach mistrza świata z 2014 roku z klubem.

Mats Hummels miał trudne wejść w nowy sezon. Były reprezentant Niemiec prezentował się poniżej oczekiwań. Jednak w ostatnich tygodniach piłkarz Borussii Dortmund zaczął prezentować dyspozycję, jak za dawnych lat. Idealnym tego przykładem były występy przeciwko Bayernowi Monachium, a także Atletico Madryt. W rewanżowym spotkaniu z hiszpańskim zespołem stoper zaliczył samobója, ale mimo to był jedną z najjaśniejszych postaci w ekipie Edina Terzicia.

W obecnie trwającej kampanii Mats Hummels rozegrał 34 spotkania w koszulce Borussii Dortmund. W tym czasie doświadczony piłkarz zdołał trzykrotnie wpisać się na listę strzelców, a także zaliczyć jedną asystę.

Sprawdź także: Mats Hummels zaczepia Anglików. Intrygujący wpis Niemca

Komentarze