Zaskakująca decyzja Freiburga. Debiutant zastąpi Streicha

Freiburg jakiś czas temu ogłosił, że wraz z końcem sezonu Christian Streich przestanie pełnić funkcję trenera. Magazyn "Kicker" zdradził nazwisko przyszłego szkoleniowca niemieckiego klubu. 58-latka zastąpi Julian Schuster, dla którego będzie to debiut w tej roli.

Julian Schuster
Obserwuj nas w
IMAGO / Joeran Steinsiek / Steinsiek.ch Na zdjęciu: Julian Schuster
  • Poznaliśmy nazwisko szkoleniowca Freiburga od przyszłego sezonu
  • Christiana Streicha zastąpi Julian Schuster
  • 38-latek po zakończeniu piłkarskiej kariery pracował jako koordynator ds. rozwoju talentów

Julian Schuster zostanie szkoleniowcem Freiburga

Jakiś czas temu Freiburg ogłosił decyzje o rozstaniu z Christianem Streichem. Dla wielu kibiców był to ogromny ból, bowiem szkoleniowiec był od lat związany z tym klubem. A mianowicie od 1995 roku. Za sterami jako główny trener zespołu zasiadał od grudnia 2011 roku.

Magazyn “Kicker” w środowym wydaniu zdradził nazwisko trenera, który od przyszłego sezonu będzie pracował we Freiburgu. Otóż następcą Christiana Streicha zostania dobrze znany w klubie Julian Schuster. 38-latek przez 10 sezonów występował na Europa-Park Stadion jako piłkarz. Teraz dla niego będzie to całkiem nowe wyzwanie.

Julian Schuster po zakończeniu piłkarskiej kariery wciąż był związany z Freiburgiem. Jednak pracował jedynie jako koordynator ds. rozwoju talentów. Decyzja klubu o postawieniu na żółtodzioba mogła kompletnie zaskoczyć kibiców. Jednak 38-latek od pierwszego dnia będzie mógł liczyć na wsparcie fanów.

Sprawdź także: Trzęsienie ziemi w niemieckim klubie. Trener odchodzi po 29 latach pracy

Komentarze