Trzęsienie ziemi w niemieckim klubie. Trener odchodzi po 29 latach pracy

Christian Streich po zakończeniu sezonu przejdzie na emeryturę. Niemiecki szkoleniowiec pracował w Freiburgu nieprzerwanie od 1995 roku - informuje niemiecki Sky Sport.

Christian Streich
Obserwuj nas w
Imago / Joeran Steinsiek Na zdjęciu: Christian Streich
  • Christian Streich po sezonie przechodzi na emeryturę
  • Niemiec był pierwszym trenerem Freiburga od grudnia 2011 roku
  • 58-latek pracuje w klubie od 1995 roku

Koniec epoki w Freiburgu, Streich odchodzi po ponad dwóch dekadach

Freiburg po zakończeniu sezonu pożegna trenerską legendę klubu. Jak poinformował niemiecki oddział Sky Sport wraz z końcem bieżącej kampanii na emeryturę przejdzie Christian Streich. Niemiec pracował w klubie nieprzerwanie od 1995 roku. Informacje o zakończeniu wspólnej pracy potwierdził 58-letni szkoleniowiec.

POLECAMY TAKŻE

Długo myślałem i odbyłem wiele rozmów. Uważam, że po 29 latach nadszedł właściwy czas, aby zrobić miejsce dla nowej energii, nowych ludzi i możliwości. W przeszłości bardzo ważne było dla mnie, aby nie przegapić odpowiedniego momentu, w którym należy odejść – powiedział Streich cytowany przez Floriana Plettenberga na portalu X.

Christian Streich swoją przygodę z Freiburgiem rozpoczął w 1995 roku jako trener grup młodzieżowych. Po roku pracy został mianowany szkoleniowcem zespołu do lat 19, z którym pracował aż do 2011 roku. W tym czasie łączył również funkcję asystenta głównego trenera w pierwszym zespole.

Pracę z dorosłą drużyną Freiburga zaczął w grudniu 2011 roku. Przez prawie 13 lat pobytu w roli pierwszego trenera prowadził zespół w 481 meczach, z których wygrał 193 spotkania. Średnio zdobywał 1,46 punktu na mecz. Do największych sukcesów 58-latka na stadionie Europa-Park należy finał Pucharu Niemiec w 2022 roku. Pod jego wodzą drużyna trzykrotnie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy.

Komentarze