Freiburg ogłosił nazwisko nowego trenera. Przejmie pałeczkę po legendzie

Julian Schuster od nowego sezonu będzie trenerem SC Freiburg. 38-letni szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Christiana Streicha - poinformował niemiecki klub.

Julian Schuster
Obserwuj nas w
Imago / Joeran Steinsiek Na zdjęciu: Julian Schuster
  • Julian Schuster został nowym trenerem Freiburga
  • Po zakończeniu sezonu z klubem pożegna się Christian Streich
  • 38-latek do tej pory był w klubie koordynatorem ds. rozwoju talentów

Julian Schuster nowym trenerem Freiburga

SC Freiburg po trzynastu latach dokona zmiany na stanowisku pierwszego trenera. Christian Streich zapowiedział, że wraz z zakończeniem sezonu uda się na zasłużoną emeryturę. Obowiązki dotychczasowego opiekuna zespołu ze stadionu Europa-Park przejmie Julian Schuster.

POLECAMY TAKŻE

Schuster to 38-letni trener, który pracuje we Freiburgu od lipca 2018 roku, gdzie pełni funkcję koordynatora ds. rozwoju talentów. Wcześniej w latach 2008-2018 był zawodnikiem czerwono-białych. Asystentem nowego trenera zostanie Patrik Grolimund.

Dla mnie bycie trenerem Freiburga jest nie tylko spełnieniem marzeń, ale również wyzwaniem. Mam świadomość tego, jak duże wyzwanie mnie czeka i podchodzę do niego z pełnym przekonaniem, ale także pokorą i szacunkiem – mówił Julian Schuster w rozmowie z klubowymi mediami.

Jedność, pasja i związek z miastem oraz regionem to wartości, które według mnie charakteryzują ten klub. Nie mogę się doczekać, aby rozwijać te wartości wraz z zespołem, moim sztabem oraz fanami. Dziękuje wszystkim za zaufanie, ale także chce podziękować Christianowi Streichowi i wszystkim trenerom Freiburga, którzy towarzyszyli mi do tego momentu, za bliską współpracę – powiedział nowy trener klubu.

Freiburg na ten moment zajmuje 9. miejsce w Bundeslidze z dorobkiem 33 punktów. Do miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach tracą siedem punktów. Do końca sezonu pozostało 8 meczów w lidze.

Komentarze