Flick: Nübel to świetny transfer. Neuer numerem jeden

Manuel Neuer
fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES Na zdjęciu: Manuel Neuer

Szkoleniowiec Bayernu Monachium Hansi Flick jest bardzo zadowolony z faktu, że latem do drużyny dołączy Alexander Nübel, ale jednocześnie podkreślił, że numerem jeden w bramce zespołu pozostanie Manuel Neuer.

Czytaj dalej…

Alexander Nübel latem przeniesie się do Bayernu na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen. O miejsce w bramce będzie musiał rywalizować z niekwestionowanym numerem jeden w ostatnich latach Manuelem Neuerem.

– Widząc rynek niemiecki i międzynarodowy, nasz dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić podjął bardzo dobrą strategiczną decyzję o sprowadzeniu Alexandra Nübela za darmo. Jeśli możesz podpisać kontrakt z najlepszym niemieckim bramkarzem młodzieżowym, musisz do zrobić. Hasan wykonał świetną robotę – powiedział Flick w wywiadzie udzielonym Kickerowi.

Czytaj także: Zaawansowane rozmowy Bayernu ws. Upamecano

– Alexander Nübel otrzyma takie samo zaufanie i uznanie jak wszyscy inni bramkarze i zawodnicy w naszym zespole. To młody, bardzo utalentowany bramkarz, którego chcemy dalej rozwijać. Ale jasne jest też, że w Bayernie liczą się wyniki, nawet bardziej niż gdzie indziej. A teraz Sven Ulreich wykonuje naprawdę świetną pracę – kontynuował.

– Manuel Neuer jest oczywiście naszym numerem 1, nic się nie zmieni w nadchodzącym sezonie. Alexander Nübel o tym wie – powiedział szkoleniowiec Bayernu Hansi Flick.

Komentarze