Nowy gracz w Ekstraklasie legalnych bukmacherów

Wisła Kraków ponownie współpracuje z bukmacherem
fot. ASInfo Na zdjęciu: Wisła Kraków ponownie współpracuje z bukmacherem

W czołówce Ekstraklasy legalnych bukmacherów bez zmian. Przed 23. kolejką rozgrywek, na czele nadal drużyny sponsorowane przez Totolotek. W grze pojawił się za to nowy podmiot i doszło też do jednego transferu.

Czytaj dalej…

Co najważniejsze, w porównaniu z poprzednim notowaniem, wszystkie kluby w stawce mają już sponsora z branży zakładów sportowych. Duża w tym zasługa bukmachera LVbet, który podpisał umowy sponsorskie z Wisłą Kraków, Wisłą Płock i Arką Gdynia.

– Podjęliśmy decyzję o związaniu się z klubami Ekstraklasy albowiem naszym celem, poza prowadzeniem legalnej działalności gospodarczej, jest promowanie i wspieranie polskiego sportu – komentuje dla goal.pl Rafał Wójtowicz, prezes LVbet. – Często natomiast jesteśmy w tym zakresie pomijani w artykułach wymieniających polskich legalnych bukmacherów. Mamy nadzieję, że obecność naszej firmy przy tak dużych markach jak Wisła Kraków, Wisła Płock, Arka Gdynia, czy też Widzew Łódź, którego również jesteśmy sponsorem, pozwolą nam to zmienić i dotrzeć do świadomości Polaków. Obecne umowy kończą się wraz z końcem obecnego sezonu, ale już rozmawiamy o opcjach ich przedłużenia na kolejny. Mamy nadzieję, że uda nam się porozumieć z każdym klubem – dodaje.

Co ciekawe, w przypadku Wisły Kraków marka LVbet nie pojawiała się w spekulacjach na temat nowego sponsora Białej Gwiazdy, chociaż nieoficjalnie mówiło się, że będzie to jeden z licencjonowanych bukmacherów (więcej o współpracy z Wisłą w serwisie wislakrakow.com). Z kolei, w Gdyni LVbet zajął miejsce STS. Logo LVbet można było dostrzec również w Niecieczy w trakcie meczu Termalica – Lechia, ale umowa (przynajmniej na razie) dotyczy wyłącznie band reklamowych – informują przedstawiciele bukmachera.

forBET zadziała lokalnie

Z siedmioma klubami Ekstraklasy współpracuje STS, który w ostatnich dniach przedłużył umowę z Górnikiem Łęczna (do końca sezonu). Cztery zespoły ma w swoim obozie – LVbet, a dwa – Totolotek. Z jednym związały się za to Fortuna, etoto i Milenium. Tylko jeden licencjonowany bukmacher – forBET – “nie ma klubu w Ekstraklasie”, ale wynika to z dotychczasowej polityki firmy.

– Ideą mecenatu sportowego forBET jest wspieranie polskiego sportu nie tylko w ramach najwyższych klas rozgrywkowych jak PlusLiga, ale przede wszystkim na poziomie rozgrywek lokalnych – wyjaśnia Piotr Sienkiewicz, dyrektor ds. marketingu w forBET. – Obecnie prowadzimy rozmowy z różnymi podmiotami, także z klubami piłkarskimi z niższych lig. Nie przesądzam jeszcze sprawy, ale być może podpiszemy kolejną umowę sponsorską z klubem piłkarskim – zapowiada.

ForBET jest zaangażowany we współpracę z ŁKS Łódź, z którym to klubem zamierza świętować kolejne awanse. Więcej na ten temat pisaliśmy w serwisie ligapolska.pl.

Ekstraklasa licencjonowanych bukmacherów (stan na 22.02)

1. Totolotek (Lechia) 43pkt
2. Totolotek (Jagiellonia) 42
3. Fortuna (Legia) 38
4. STS (Lech) 38
5. Milenium (Zagłębie) 34
6. LVbet (Termalica) 34
7. STS (Pogoń) 30
8. STS (Korona) 29
9. LVbet (Wisła K.) 28
10. LVbet (Arka) 26
11. STS (Śląsk) 26
12. STS (Cracovia) 25
13. LVbet (Wisła P.) 25
14. etoto (Piast) 22
15. STS (Ruch) 19
16. STS (Górnik) 18

Komentarze