Bilety na Ligę Mistrzów

Liga Mistrzów

Marzy Ci się Liga Mistrzów na żywo? Bilety spokojnie kupisz przez internet, ale przygotuj się na spory wydatek. Biorąc pod uwagę, jak rzadko tego typu mecze rozgrywane są w Polsce, w praktyce musisz wziąć pod uwagę także koszty dalekiego dojazdu i noclegu w zazwyczaj drogich krajach zachodniej Europy.

Liga Mistrzów – bilety. Gdzie kupisz?

Masz do wyboru kilka sposobów, żeby kupić bilety. Liga Mistrzów jest międzynarodowym wydarzeniem, ale znajdziesz również polskich pośredników oferujących wstęp na mecze. Najpopularniejsze źródła biletów to:

 • Oficjalna strona UEFA.
  Tam kupisz na przykład bilety na finał Ligi Mistrzów, który w tym roku odbędzie się na słynnym stadionie Wembley w Londynie. Strona UEFA to także kopalnia wiedzy na temat turnieju.
 • Oficjalna strona danego klubu.
  W szczególności bilety na mecze fazy grupowej można niekiedy kupić w formie atrakcyjnych pakietów. Kluby często wymagają jednak uczestnictwa w płatnych programach fanowskich, a pierwszeństwo do biletów na Ligę Mistrzów mogą mieć posiadacze karnetów.
 • Zewnętrzny pośrednicy sprzedaży biletów.
  Mowa o portalach takich jak np. SeatPick, które skupują bilety, a następnie przekazują je dalej po zawyżonej cenie. Przed skorzystaniem z oferty takiego serwisu warto sprawdzić regulamin usługi i zasady wstępu na dany stadion.
 • Biuro podróży.
  Mamy w Polsce sporo biur podróży, gdzie można kupić wyjazdy na mecze. Dostępne są także bilety na finał Ligi Mistrzów i inne fazy turnieju. Organizowane wyjazdy na Ligę Mistrzów działają różnie w zależności od firmy. Musisz zwrócić uwagę, co dokładnie zawarte jest w cenie – tylko bilet i hotel, a może również lot i transfer z lotniska? Plusem takiego rozwiązania jest gwarancja biletów obok siebie i opieka w języku polskim.
 • Odkupienie biletu.
  Zawsze możesz także kupić bilet bezpośrednio od osoby, która jednak nie da rady pojawić się na meczu. Takie sytuacje często zdarzają się posiadaczom karnetów, którzy mają łatwy dostęp do miejsc, ale nie ze wszystkich okazji korzystają. To jednak nieco niebezpieczna opcja, szczególnie jeśli miałbyś kupić bilet od nieznajomego z internetu, więc bierz ją pod uwagę wyłącznie w ostateczności i na własne ryzyko.
Puchar Ligi Mistrzów
fot. PressFocus

Terminarz Ligi Mistrzów czerwiec 2024

Oprócz rozgrywek trwających przez cały sezon, dużą popularnością cieszą się ostatnie trzy rundy Ligi Mistrzów: ćwierćfinały, półfinały i oczywiście wielki finał. Terminarz LM jest napięty, dlatego jeśli zależy Ci na biletach na mecz konkretnego klubu grającego w Lidze Mistrzów, zaplanuj zakup z wyprzedzeniem.

Najbliższe mecze Ligi Mistrzów

Kupowanie biletów na mecze Ligi Mistrzów – nasze wskazówki

Nie ma jednego, najlepszego sposobu, by kupić bilety na Ligę Mistrzów. Wszystko zależy od Twojego budżetu i poziomu akceptacji ryzyka, z jakim może się wiązać transakcja.

 • Jeśli pieniądze nie stanowią dużego problemu lub jeśli nie czujesz się komfortowo z językami obcymi, wyjazd z polskim biurem podróży może być najlepszą decyzją. Będziesz mieć pewność, że zostaniesz dostarczony na stadion o odpowiedniej porze, że z Twoim biletem będzie wszystko w porządku i że nie pomylisz się przy wypełnianiu zagranicznych formularzy.
 • Kupując bilet na własną rękę, dobrze dodatkowo poszukać informacji o konkretnym meczu, na który chcesz się wybrać. Poszczególne kluby mają różne zasady sprzedaży biletów, a czasami zdarzają się wyjątkowe sytuacje, które mogą zupełnie uniemożliwić udział w danym meczu.

  Na przykład fani Bayernu Monachium zostali ukarani przez federację za rzucanie fajerwerków na murawę i odmówiono im wstępu na ćwierćfinał rozgrywany w Londynie przeciw Arsenalowi. Przewidziane dla nich siedzenia nie tylko zostały wyprzedane fanom gospodarzy, ale do tego Arsenal poinformował, że jeśli jakiś posiadacz karnetu klubowego odsprzeda swój bilet kibicowi Bayernu, to otrzyma za karę zakaz stadionowy.
 • Poszukiwania biletów dobrze rozpocząć jak najszybciej. Szczególnie w przypadku popularnych klubów i późniejszych rund turnieju są one błyskawicznie wykupywane. Biorąc pod uwagę, że lokalni, regularni kibice często mają pierwszeństwo, dla fanów z zagranicy nie pozostaje wiele biletów.
 • Szukając biletów na ostatnią chwilę, warto zajrzeć na portale takie jak Facebook czy Reddit, gdzie kibice regularnie umawiają się na handel. Pamiętaj jednak, że w obecnych czasach zdarza się, że personel stadionu sprawdza tożsamość osób wchodzących na teren obiektu. Istnieje ryzyko, że nie zostaniesz wpuszczony, jeśli okażesz bilet z cudzym imieniem i nazwiskiem.
 • Zwróć też uwagę na fakt, że otrzymując od kogoś np. bilet PDF z kodem QR, nie jesteś w stanie zweryfikować, czy ktoś nie próbuje Ci wcisnąć podróbki. Sama bez problemu weszłam po takim zakupie na mecz Premier League z biletem kupionym na subreddicie r/gunnersatgames, bo po prostu nie trafiłam na oszusta, ale nie mogę zagwarantować, że Tobie również się poszczęści.

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów?

Nie udało się kupić biletów? A może się udało, ale na mecz kolejnej rundy już nie dasz rady się wybrać? Z domowego zacisza mecze obejrzysz w następujące sposoby:

 • Kanały Polsat Sport Premium 1-6 oraz platforma Polsat Box Go
 • Na platformie CANAL+ online z pakietem Polsat Sport Premium
 • Od kolejnego sezonu mecze Ligi Mistrzów dostępne będą wyłącznie w Canal+

Sprawdź również, gdzie kupować bilety na inne ligi piłkarskie.