Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Pirlo skomentował szlagier z Romą

Juventus pokonał AS Romę (2:0) w sobotnim hicie 21. kolejki Serie A. Dzięki tej wygranej Stara Dama zamówiła się na trzeciej pozycji w tabeli. Szkoleniowiec turyńskiej ekipy przekonywał po meczu, że defensywne usposobienie Bianconerich to była część jego planu na starcie z rzymianami.

Juventus po pokonaniu Giallorossich legitymuje się bilansem 42 punktów. Tymczasem już we wtorek turyńską ekipę czeka kolejna batalia. Juve w rewanżu Pucharu Włoch zagra u siebie z Interem Mediolan.

– Mieliśmy konkretny plan na spotkanie. Wiedzieliśmy, że Roma gra bardzo dobrą piłkę, więc byliśmy przygotowani na to, aby skupić się na defensywie, wykorzystując okazje do gry z kontry – przekonywał Andrea Pirlo przez kamerą Sky Sport Italia.

– Nasze zachowanie w obronie oceniam dobrze. Właśnie takiej postawy oczekiwałem od swoich zawodników. Nie było łatwo przesunąć się nam do ataku przy agresywnie grających rzymianach – kontynuował trener Juve.

Skupiliśmy się zatem na wyczekiwaniu momentu, w którym mogliśmy zaatakować. Zmieniliśmy jednocześnie zdecydowanie sposób gry Romy z meczu z nami z jesieni. Nie możemy zawsze grać tylko przodu. Czasem musimy zaprezentować inny styl gry – przekonywał opiekun Bianconerich.

– Jesteśmy solidniejsi w obronie i bardziej zdecydowani. Wyciągnęliśmy wnioski z błędów popełnianych w przeszłości – zaznaczył Włoch.

Pirlo notuje właśnie swój premierowy sezon w roli trenera. Szkoleniowiec Juventusu opowiedział o swojej najważniejszej lekcji, jakiej się nauczył. – Dowiedziałem się, że nie każdy mecz jest taki sam. Zwłaszcza w bardzo taktycznej lidze jak we Włoszech. W związku z tym potrzebne są różne warianty i alternatywy, ponieważ w przeciwnym razie przeciwnicy mogą cię zbyt łatwo odczytać – podsumował Pirlo.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. lutego 2021 20:40.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze