Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Piłkarka odmówiła złożenia hołdu Maradonie

Przez cały weekend piłkarskie mecze były poprzedzone minutą ciszy poświęconą zmarłemu w środę Diego Maradonie. Wielu piłkarzy płakało, kilku też, jak Lionel Messi czy Lorenzo Insigne, uczciło legendarnego Argentyńczyka dedykując mu zdobyte przez siebie bramki. Jak się okazało, jedna zawodniczka odmówiła złożenia hołdu.

Czytaj dalej…

Paula Dapena, piłkarka hiszpańskiego zespołu Viajes Interrias FF, w trakcie symbolicznej minuty ciszy usiadła na murawie, ostentacyjnie odwracając się od pozostałych 21 zawodniczek. Po spotkaniu w ostrych słowach wyjaśniła motywacje swoich działań.

– Moje koleżanki z drużyny patrzyły na mnie i się śmiały, bo wiedziały, że nie będę robić tego, co one. Kilka dni temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet [przypada on na 25 listopada – przyp. red.] i wówczas nie ustanowiono minuty ciszy dla ofiar przemocy, a więc skoro one nie były uhonorowane, to ja tym bardziej nie zamierzałam honorować sprawcy przemocy – zaczęła Dapena w ostrych słowach.

– Jak mówię, odmówiłam nawet obserwowania minuty ciszy dla gwałciciela, pedofila i oprawcy. Wolałam usiąść na ziemi i odwrócić się plecami. Żeby być piłkarzem, po pierwsze musisz być świetną osobą. Same niewyobrażalne umiejętności piłkarskie, które, jak wiemy, Maradona posiadał, to nie wszystko – uargumentowała zawodniczka Viajes Interrias FF.

W spotkaniu, które poprzedziła wspomniana minuta ciszy dla zmarłego Diego Maradony, zespół Pauly Dapeny przegrał z Deportiva de Abegondo w stosunku 0:10.

Komentarze