Real Madryt zgodnie z planem, fatalna postawa Getafe

Toni Kroos
PressFocus Na zdjęciu: Toni Kroos

Real Madryt pokonał Valencię CF 2:0 (0:0) i powrócił na drugie miejsce w tabeli La Ligi. Dla Królewskich to 14. triumf w sezonie. W pierwszym niedzielnym spotkaniu Real Sociedad wygrał na wyjeździe z Getafe CF 1:0 (1:0). W ostatnich dwóch niedzielnych meczach Osasuna pokonała na wyjeździe Levante (1:0), a Real Betis okazał się lepszy od Villarreal CF (2:1).

Zdecydował jeden gol

W spotkaniu Getafe CF z Realem Sociedad zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Zdobył ją Alexander Isak, który z bliska dobił strzał Mikela Oyarzabala. Było to trafienie na wagę trzech oczek dla przyjezdnych. Gospodarze nie wygrali w La Lidze od 20 stycznia.

Pełna relacja z meczu >

Bez niespodzianki w Madrycie

Spotkanie w stolicy Hiszpanii rozstrzygnęło się już do przerwy. Najpierw bramkę dla Realu Madryt zdobył precyzyjnym uderzeniem z dystansu Karim Benzema. Wynik spotkania na 2:0 dla mistrzów Hiszpanii ustalił pod koniec pierwszej połowy Toni Kroos.

Błysk Fekira, Osasuna znów zwycięska

Cztery gole padły w dwóch ostatnich niedzielnych spotkaniach 23. kolejki Primera Division. Real Betis pokonał 2:1 na wyjeździe Villarreal CF. Z kolei CA Osasuna okazała się lepsza od Levante, wygrywając 1:0.