Talent z Bilbao obserwowany przez gigantów Premier League

Nico Williams
Pressfocus Na zdjęciu: Nico Williams

Nico Williams zdołał dobrymi występami w Athletiku Bilbao przekonać do siebie Luisa Enrique, który powołał go do kadry Hiszpanii na mundial. Przekonuje się do jego osoby również coraz więcej klubów, które rozważają wykupienie utalentowanego pomocnika.

  • Nico Williams wywalczył sobie niespodziewanie powołanie do kadry Hiszpanii na mundial
  • Pomocnik Athletic Bilbao wzbudził spore zainteresowanie w Premier League
  • Jego pozyskanie rozważają Liverpool i Manchester United

Nico Williams wkrótce może zrobić kolejny wielki krok w karierze

Spory postęp na przestrzeni roku w Athletiku Bilbao zanotował Nico Williams. Młodszy brat Inakiego imponował szybkością i lekkością w dryblingu. To w dużej mierze za sprawą jego znakomitej postawy zespół z Kraju Basków prezentował się na starcie sezonu bardzo dobrze. Choć następne tygodnie przyniosły lekką obniżkę formy, 20-latek zdążył przekonać do siebie Luisa Enrique i otrzymał powołanie do reprezentacji Hiszpanii na mundial w Katarze.

Wraz ze wzrostem wartości rynkowej zawodnika, wzrosło także zainteresowanie jego osobą ze strony innych klubów. Dziennikarze Fichajes przekazali, że Hiszpan znalazł się na liście życzeń Liverpoolu. The Reds w tym sezonie mocno zawodzą, a w styczniu planują postarać się o kilka wzmocnień. 

Poza Liverpoolem sytuację Nico Williamsa monitoruje również Manchester United. Erik ten Hag nie do końca zadowolony jest z jakości posiadanych w kadrze zawodników ofensywnych. W styczniu chciałby wzmocnić formację ataku, a 20-latek może być jednym z kandydatów. Jego kontrakt z Athletikiem Bilbao ważny jest jeszcze tylko do czerwca 2024 roku. 

Nico Williams w tym sezonie w 15 meczach zanotował cztery bramki i cztery asysty. Jak na razie zgromadził najwięcej asyst w drużynie. Portal Transermarkt wycenia go na 25 milionów euro. 

Czytaj dalej: Newcastle powalczy zimą o lewego obrońcę z La Ligi

Komentarze