Trudne losowanie dla polskich drużyn. Lech i Raków poznali rywali w 4. rundzie el. LKE

Lech Poznań
PressFocus Na zdjęciu: Lech Poznań

We wtorek, 2 sierpnia, w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji, podczas którego potencjalnych rywali poznał Lech Poznań i Raków Częstochowa. Kolejorz w przypadku awansu zmierzy się z przegranym z pary Malmoe – Dudelange, z kolei zespół z Częstochowy trafi na lepszego z pary Slavia Praga – Panathinaikos.

  • Lech Poznań i Raków Częstochowa poznali potencjalnych rywali w 4. rundzie eliminacji Ligi Konferencji
  • Los nie był łaskawy dla polskich zespołów
  • Kolejorz może trafić na szwedzkie Malmoe, z kolei częstochowian czeka rywalizacja ze Slavią Praga lub Panathinaikosem

Ciężka przeprawa Lecha

Lech Poznań nie poradził sobie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mimo zwycięstwa w pierwszym z potkaniu, Kolejorz w dwumeczu musiał uznać wyższość Karabachu Agdam, co sprawiło, że zespół z Poznania zameldował się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Na tym etapie Mistrz Polski nie miał większych problemów z ograniem Dinamo Batumi. W trzeciej rundzie Kolejorz zmierzy się z Vikingurem Reykjavik.

W przypadku awansu do fazy play-off Lech Poznań zmierzy się z przegranym z pary Malmoe – Dudelange. Kolejorz mógł trafić na znacznie słabszych rywali. Obie drużyny, choć wydają się być w zasięgu możliwości mistrza Polski, z pewnością sprawią mnóstwo problemów zespołowi z Poznania, który na pewno faworytem tego dwumeczu nie będzie.

Los nie oszczędził Rakowa

Raków Częstochowa jako zwycięzca Pucharu Polski przygodę z europejskimi pucharami rozpoczął od drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Na tym etapie rozgrywek zespół Marka Papszuna pewnie pokonał FC Astanę. W trzeciej rundzie czeka ich rywalizacja ze Spartakiem Trnava.

Jeśli zespół z Częstochowy awansuje do ostatnie rundy eliminacji Ligi Konferencji, podobnie jak Lech Poznań, łatwo mieć nie będzie. Choć zespół Marka Papszuna uniknął rywalizacji z FC Koeln to ewentualne starcie ze zwycięzcą pary Slavia Praga – Panathinaikos do najłatwiejszych należeć nie będzie.

Ważne daty

  • Mecze trzeciej rundy eliminacji odbędą się 3/4 sierpnia oraz 9/10/11 sierpnia
  • Mecze czwartej rundy eliminacji odbędą się 18 i 25 sierpnia
  • Losowanie fazy grupowej zostało zaplanowane na 26 sierpnia

Zobacz również: Wisła Płock czy Cracovia – kto wygra Ligę Mistrzów 23/24? Lech Poznań jak Lech Poznań | Dwugłos Tetryków

Komentarze