Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Bośnia i Hercegowina – Polska: o której mecz?

W poniedziałek (7 września) mecz Ligi Narodów: Bośnia i Hercegowina – Polska. Spotkanie reprezentacji Polski z Bośnią odbędzie się w Zenicy. O której godzinie rozpocznie się mecz?

Czytaj dalej…

Bośnia i Hercegowina – Polska; 2. kolejka Ligi Narodów

Spotkanie rozegrane zostanie w ramach 2. kolejki grupy 1 dywizji A Ligi Narodów. Obie drużyny rywalizację, ze zmiennym skutkiem zainaugurowały w ostatni piątek. Reprezentacja Polski przegrała 0:1 na wyjeździe z Holandią, natomiast Bośnia i Hercegowina sprawiła niespodziankę remisując 1:1 we Florencji z Włochami.

Do poniedziałkowego spotkania w lepszej sytuacji przystąpią Bośniacy, którzy wydają się być głównym rywalem reprezentacji Polski w walce o trzecie miejsce w tabeli, za faworyzowanymi zespołami Holandii Włoch. Biało-Czerwoni, biorąc pod uwagę wyniki w pierwszej kolejce, aby myśleć o utrzymaniu się w dywizji A, nie mogą sobie pozwolić na porażkę w Zenicy. Więcej atutów, w tym grę na własnym stadionie, będą mieć jednak po swojej stronie podopieczni Dusana Bajevicia.

Bośnia i Hercegowina – Polska: bilans pojedynków

Poniedziałkowy mecz będzie dopiero czwartym pojedynkiem obu zespołów w historii, a pierwszym w którym obie drużyny zagrają w najmocniejszych zestawieniach. W trzech dotychczasowych konfrontacjach z Bośnią, polski zespół występował złożony z zawodników występujących na co dzień w lidze polskiej. Co ciekawe, wszystkie spotkania rozegrane zostały w grudniu w Turcji.

Bilans tych pojedynków jest korzystny dla reprezentacji Polski, która odniosła dwa zwycięstwa, a jeden mecz zakończył się podziałem punktów. Do ostatniej konfrontacji doszło w 2011 roku. Biało-Czerwoni wygrali 1:0 po trafieniu Waldemara Soboty.

Holandia – Polska: godzina meczu

Dla obu zespołów będzie to kluczowy pojedynek w walce o pozostanie w dywizji A. Mecz rozegrany zostanie na stadionie Bilino Polje w Zenicy, na którym na co dzień występują piłkarze NK Celik. W normalnych okolicznościach stadion może pomieścić 18 tysięcy kibiców, ale poniedziałkowy mecz, z oczywistych względów, rozegrany zostanie bez udziału publiczności.

Pierwszy gwizdek sędziego meczu Bośnia i Hercegowina – Polska, podobnie jak w przypadku większości innych meczów dywizji A Ligi Narodów, zabrzmi o godzinie 20:45. Wyjściowe składy obu zespołów powinny zostać ogłoszone kilkadziesiąt minut wcześniej. Możemy spodziewać się wielu zmian w podstawowych jedenastkach obu drużyn, w porównaniu do piątkowych pojedynków.

Komentarze