Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Diego Maradona już po operacji

Diego Maradona, który w poniedziałek trafił do jednej z argentyńskich klinik, jest już po operacji. Uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej, przeszedł operację w celu usunięcie krwiaka podtwardówkowego w lewej części głowy, który został stwierdzony po przeprowadzeniu badania tomografem komputerowym.

Czytaj dalej…

Operacja, która została przeprowadzona w klinice Olivos, trwała 80 minut i odbyła się bez komplikacji. – Poszło dobrze, obrzęk został usunięty. Maradona wybudził się w dobrej formie, ze wszystkimi prawidłowymi parametrami – powiedział Leopoldo Luque, osobisty lekarz byłego reprezentanta Argentyny, który przeprowadził operację.

Informacje potwierdził również rzecznik Maradony, Sebastian Sanchi: – Operacja zakończyła się sukcesem. Wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, Diego ma się dobrze i odpoczywa w swoim pokoju.

Maradona pozostanie na razie nie oddziale intensywnej terapii, ale już wkrótce powinien rozpocząć rehabilitację. Lekarze szacują, że do normalnego funkcjonowania będzie mógł wrócić w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Dokładny plan powrotu Maradony do zdrowia zostanie zaplanowany przez lekarzy w ciągu kilku najbliższych godzin, biorąc pod uwagę wszystkie problemy zdrowotne, z jakimi zmaga się były piłkarz.

60-letni obecnie Maradona od 2019 roku jest trenerem Gimnasii y Esgrima La Plata. Z naturalnych względów nie będzie mógł prowadzić drużyny w najbliższym czasie.

Komentarze