Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Aktorzy z Hollywood przejmują jeden z najstarszych klubów na świecie

Wrexham AFC, walijski klub grający na piątym poziomie rozgrywkowym w Anglii, już wkrótce będzie miał nowych właścicieli. I to nie byle jakich! Zielone światło na przejęcie trzeciego najstarszego klubu na świecie otrzymali hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney.

Czytaj dalej…

Jak informuje ESPN, Reynolds i McElhenney, którzy są zdecydowani na zakup 156-letniego klubu, otrzymali w tej sprawie poparcie ze strony kibiców drużyny. Swoją propozycje przekazali przedstawicielom Wrexham Supporters Trust (WST) już w ubiegłym miesiącu, a obejmuje ona między innymi natychmiastowy zastrzyk gotówki w wysokości 2 milionów funtów.

Wrexham od czasu zdegradowania do piątego poziomu rozgrywkowego w Anglii w 2008 roku nie zdołał wywalczyć awansu do wyższej ligi. Reynolds i McElhenney są jednak przekonani, że ich zaangażowanie się do tego przyczyni. W głosowaniu, które zostało przeprowadzone wśród kibiców klubu otrzymali aż 98% poparcie.

“Obie strony będą teraz finalizować szczegóły przejęcia, a my poinformujemy o jego finalizacji kibiców Wrexham tak szybko, jak to możliwe” – czytamy w oficjalnym komunikacie Wrexham Supporters Trust (WST). “Zarząd chciałby podziękować panu Robowi McElhenney’owi i panu Ryanowi Reynoldsowi oraz ich doradcom Inner Circle Sports i Walkerowi Morrisowi za ich profesjonalne i przemyślanie podejście, oraz za czas, który już temu poświęcili. Jako kibice Wrexham pragniemy życzyć im powodzenia w kierunku naszym klubem i czekamy na to, co przyniesie przyszłość” – dodano.

Komentarze