Lech zmierzy się z Royal Charleroi o Ligę Europy

Piłkarze Lecha Poznań

Belgijski Royal Charleroi będzie rywalem Lecha Poznań w czwartej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. W czwartkowy wieczór, Belgowie po dogrywce pokonali na własnym stadionie 2:1 serbski Partizan Belgrad.

Gospodarze czwartkowego meczu trzeciej rundy eliminacyjnej prowadzili od 10. minuty po strzale Doriana Dessoleila, ale gościom ze stolicy Serbii udało się doprowadzić do wyrównania w drugiej połowie. W 53. minucie do bramki strzeżonej przez Nicolasa Penneteau trafił Seydouba Soumah.

W regulaminowym czasie gry wynik nie uległ już zmianie, dlatego też sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Jej bohaterem okazał Rezaei Kaveh, który w 108. minucie zdobył bramkę na wagę awansu.

Kolejorz awans do decydującej o awansie do fazy grupowej Ligi Europy rundy wywalczył już w środę. Wicemistrzowie Polski efektownie 5:0 pokonali na wyjeździe cypryjski Apollon Limassol.

Spotkanie czwartej rundy pomiędzy Royal Charleroi i Lechem Poznań rozegrane zostanie 1 października na stadionie belgijskiego zespołu.