LE: Villarreal w ćwierćfinale

dodał: Adam Buciński  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  14.03.2019 22:49

Carlos Bacca  |  fot. Jan Ulicki

To nie był trudny dwumecz dla drużyny z Castellón. Hiszpański zespół bez większych problemów poradził sobie z Zenitem Petersburg, wygrywając zarówno pierwsze jak i drugie spotkanie. W starciu rewanżowym padł wynik 2:1, a na listę strzelców wpisali się: Carlos Bacca, Gerard Moreno oraz Branislav Ivanović.

Mecz na Estadio de la Ceramica zaczął się jednak lepiej dla przyjezdnych, gdyż Zenit już w 11. minucie mógł strzelić pierwszego gola. Piłka, po strzale Sardara Azmouna, poleciała jednak tuż nad poprzeczką. Kilka chwil później prowadzić mogli z kolegi gospodarze, ale świetną interwencją popisał się Andrey Lunev.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 29. minucie. Wtedy to na listę strzelców Gerard Moreno, który popisał się naprawdę piękny strzałem z dystansu i w efektownym stylu pokonał bramkarza gości. Awans Hiszpanów był już wtedy niemal przesądzony.

Wszelkie wątpliwości rozwiał Carlos Bacca. Dwie minuty po zmianie stron zdobył on bowiem gola na 2:0, ostatecznie zamykając losy tego spotkania. Zawodnik gospodarzy świetnie wyszedł do dośrodkowania z lewej strony, a następnie głową skierował futbolówkę do siatki tuż obok bezradnego golkipera z Petersburga.

W ostatnim kwadransie jeszcze gola honorowego próbował zdobyć zespół rosyjski. Hernani zmarnował jednak rzut wolny z doskonałej pozycji i trafił prosto w mur. Na tym emocje w Hiszpanii w Hiszpanii się jednak nie zakończyły. Już w doliczonym czasie gry bramkę na dwa do jednego zdobył Branislav Ivanović, co było ostatnim akcentem tego meczu.

Villarreal - Zenit Petersburg 2:1 (1:0)

1:0 Moreno 29'