Zwycięstwo Barcelony z PSG przyspieszy transfer Mbappe do Realu?

El Chiringuito TV uważa, że odpadnięcie Paris Saint-Germain z Ligi Mistrzów może przyspieszyć transfer Kyliana Mbappe do Realu Madryt. Obecnie obie strony czekają z oficjalnym komunikatem w tej sprawie.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
Abaca Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kiedy Mbappe zostanie zawodnikiem Realu Madryt?

Kylian Mbappe coraz bardziej zbliża się do przeprowadzki do Realu Madryt. Kontrakt piłkarza z Paris Saint-Germain wygasa po zakończeniu sezonu, a Francuz zdecydował się opuścić klub jako wolny zawodnik. Wszystko wskazuje na to, że jego kolejnym przystankiem będzie stolica Hiszpanii.

Oficjalnych komunikatów na ten temat jeszcze nie było. Zarówno Real Madryt, jak i PSG wciąż uczestniczą w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie mogą nawet spotkać się w finale, co jest jednym z powodów tej sytuacji. Tymczasem doniesienia medialne sugerują, że ruchy transferowe mogą nabrać tempa w najbliższym czasie.

Według raportu stacji El Chiringuito TV, jeśli PSG zostanie wyeliminowane z Ligi Mistrzów przez FC Barcelonę, można spodziewać się szybkich działań w sprawie transferu Mbappe do Realu Madryt. Drużyna z Paryża zmierzy się we wtorek z Blaugraną. Pierwsze spotkanie ćwierćfinału zakończyło się porażką PSG 2:3 na własnym boisku. Jeśli dziś wieczorem paryski zespół nie zdoła odwrócić losów rywalizacji, zostanie wyeliminowany z rozgrywek, co może przyspieszyć rozmowy między Mbappe a Realem Madryt.

Kluczowe dni dla transferu Mbappe do Realu

Z doniesień wynika, że mistrz świata z 2018 roku już podpisał kontrakt z Królewskimi, a ogłoszenie tego faktu zostało opóźnione do zakończenia sezonu. Jednak w przypadku odpadnięcia PSG z Ligi Mistrzów, data ta może zostać przyspieszona.

Tym samym, kolejne dni mogą być kluczowe dla przyszłości Kyliana Mbappe oraz planów transferowych Realu Madryt, które wyraźnie zyskują na znaczeniu w kontekście ewentualnego odpadnięcia PSG z najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych.

Zobacz również: Mbappe żądny zemsty. Francuz ma coś do udowodnienia w rywalizacji z Barcą

Komentarze