PSG sfinalizowało kontrowersyjny transfer. Niektórym się nie spodoba

Paris Saint-Germain oficjalnie ogłosiło, że nowym piłkarzem klubu został Matvey Safonov. Rosyjski bramkarz trafił do Francji z Krasnodaru.

Nasser Al-Khelaifi
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Nasser Al-Khelaifi

Matvey Safonov nowym piłkarzem PSG

Paris Saint-Germain dokonało kontrowersyjnego ruchu, sprowadzając do klubu rosyjskiego piłkarza. Zawodnikiem mistrzów Francji oficjalnie został Matvey Safonov, który ostatnio występował w Krasnodarze. 25-latek podpisał kontrakt obowiązujący do 2029 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Paris Saint-Germain, jednego z najwspanialszych klubów pod względem historii i osiągnięć. Już nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami z drużyny, obrony moich nowych barw i sprawiania, że ​​kibice będą dumni. Do przodu Paryż!  – powiedział Matvey Safonov.

POLECAMY TAKŻE

Wychodzące transfery z ligi rosyjskiej to w ostatnim czasie rzadkość. Wpływ ma na to oczywiście toczący się od 24 lutego 2022 roku konflikt zbrojny, który poskutkował szerokim potępieniem Rosji również na arenie sportowej. Z tego powodu niektórym osobom transfer bramkarza na pewno się nie spodoba.

Co ciekawe, Safonov budzi kontrowersje również z innego powodu. Jak informuje Fabrice Hawkins, piłkarz do niedawna nie mógł opuszczać swojego kraju ze względu na toczący się proces z byłą żoną.

25-latek jest 14-krotnym reprezentantem Rosji, a swój debiut zaliczył w czerwcu 2021 roku podczas meczu z reprezentacją Polski przed Euro 2024.

SPRAWDŹ: Oferują 70 milionów euro za Courtois. Real podjął decyzję

Komentarze