Lipsk ustalił cenę za swojego najlepszego strzelca. W grze wielkie pieniądze

Lois Openda rozgrywa świetny debiutancki sezon w Bundeslidze. Lipsk jest świadomy wielkiego zainteresowania i wycenia swojego najlepszego strzelca na 100 milionów euro.

Lois Openda
Obserwuj nas w
fot. dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Lois Openda
  • Lois Openda rozgrywa udany debiutancki sezon w Bundeslidze
  • Lipsk spodziewa się latem ofert za swojego snajpera
  • Cel transferowy Chelsea i Arsenalu ma kosztować minimum 100 mln euro

Wielka kasa za gwiazdę Bundesligi

Lois Openda w minionym sezonie stanowił o sile RC Lens, którego doprowadził do drugiego miejsca w Ligue 1. Latem postawił na niego Lipsk, ściągając ze świadomością później sprzedaży za jeszcze większe pieniądze. Belgijski snajper udowadnia, że stać go na wiele. W samej Bundeslidze zgromadził 21 bramek i 6 asyst, do czego dołożył jeszcze 4 trafienia w Lidze Mistrzów.

POLECAMY TAKŻE

24-latek znalazł się na radarach angielskich gigantów. Chelsea oraz Arsenal poszukują wzmocnień ofensywy, a Openda mógłby zostać sprowadzony już w trakcie najbliższego okienka transferowego. Lipsk oczywiście nie chce żegnać swojej gwiazdy, lecz nie będzie zatrzymywać jej za wszelką cenę. Jeśli latem pojawią się oferty w postaci 100 milionów euro, zostanie on sprzedany.

W 2025 roku wejdzie w życie klauzula wykupu, która pozwoli sprowadzić Opendę za równe 80 milionów euro. To jeden z zapisów w umowie między zawodnikiem a Lipskiem. Niewykluczone jednak, że zdesperowani Anglicy sięgną po niego dużo wcześniej.

Komentarze