Niemiecki klub nie wykupi defensora. Piłkarz wraca do Paris Saint-Germain

RB Lipsk za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że nie wykupi Abdou Diallo, który spędził sezon u nich na wypożyczeniu. Senegalski defensor wkrótce wróci do Paris Saint-Germain.

Abdou Diallo
PressFocus Na zdjęciu: Abdou Diallo
  • Abdou Diallo spędził sezon na wypożyczeniu w Lipsku
  • Niemiecki klub jednak nie wykupi senegalskiego defensora
  • Piłkarz wkrótce wróci do stolicy Francji

Oficjalnie: Abdou Diallo wraca do Paryża

RB Lipsk za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformował kibiców, że nie skorzysta z opcji wykupu Abdou Diallo. Senegalski defensor po rocznym wypożyczeniu wróci do Paris Saint-Germain, gdzie w najbliższych tygodniach władze francuskiego podejmą decyzję dotyczącą jego przyszłości.

Abdou Diallo sprowadzany był do Lipska jako jeden z kluczowych piłkarzy, który będzie liderem defensywy drużyny. Ostatecznie 26-letni Senegalczyk rozegrał tylko osiem spotkań w rozgrywkach Bundesligi i nawet raz wpisał się na listę strzelców. Miało to miejsce w rywalizacji przeciwko z Herthą Berlin jeszcze w październiku. Powodem tak małej liczby występów była kontuzja kolana, która wyeliminowała obrońcę z gry na trzy miesiące.

Kontrakt Abdou Diallo Diallo z Paris Saint-Germain obowiązuje jeszcze przez rok, ale nic nie wskazuje na jego wypełnienie. O wiele prawdopodobniejsze jest definitywne rozstanie już podczas letniego okna transferowego.

Sprawdź także: Roma wreszcie sprowadzi defensora? W stolicy są tego pewni

Komentarze