FC Barcelona pozbędzie się Lewandowskiego? Wiedzą kim go zastąpią

FC Barcelona chce się pozbyć Roberta Lewandowskiego ze względu na zbyt duże wynagrodzenie. Portal TodoFichajes.com poinformował, że w przypadku odejścia Polaka do klubu miałby trafić Artem Dowbyk z Girony.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski stanowi obciążenie dla budżetu FC Barcelony
  • Duma Katalonii myśli o sprzedaży polskiego napastnika
  • Na Camp Nou w miejsce kapitana reprezentacji Polski może trafić Artem Dowbyk

FC Barcelona wypycha Lewandowskiego, Dowbyk ma go zastąpić

FC Barcelona nie od dziś zmaga się z problemami finansowymi. Dużą przeszkodą dla Dumy Katalonii jest pensja, którą inkasuje kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski. Z informacji portalu TodoFichajes.com wynika, że Blaugrana z chęcią pozbyłaby się Polaka. Kataloński klub ma nawet kandydata, który może go zastąpić.

POLECAMY TAKŻE

Według hiszpańskiego portalu jeśli Lewandowski odejdzie z FC Barcelony, to zespół z Camp Nou rozpocznie działania w celu sprowadzenia Artema Dowbyka. Ukrainiec obecnie gra w barwach Girony, która podobnie jak sam zawodnik jest rewelacją rozgrywek w La Liga.

Reprezentant Ukrainy w znacznym stopniu przyczynił się do świetnych wyników osiąganych przez swój zespół. 26-letni napastnik w bieżących rozgrywkach ligi hiszpańskiej wystąpił w 26 meczach, w których 16 razy wpisał się na listę strzelców.

Obecny kontrakt Dowbyka z Gironą obowiązuje do czerwca 2028 roku. W umowie ma zapisaną klauzulę wykupu, która wynosi 28 milionów euro.

Komentarze