Klub Premier League chce pomocnika Barcelony. Ma potężną klauzulę wykupu

Aston Villa planuje latem sprowadzić pomocnika Barcelony. Fermin Lopez otrzymał w tym sezonie prawdziwą szansę, którą udało mu się wykorzystać.

FC Barcelona
Obserwuj nas w
fot. Imago/Alterphotos Na zdjęciu: FC Barcelona
  • Aston Villa wykazuje zainteresowanie transferem Fermina Lopeza
  • 20-letni pomocnik jest rezerwowym w Barcelonie
  • Klauzula wykupu w jego umowie wynosi 400 milionów euro

Barcelona sprzeda wychowanka? Jest zainteresowanie z Anglii

Barcelona w obecnym sezonie może liczyć na swoich wychowanków, którzy doskonale wykorzystali trudną sytuację kadrową. Przypadki Lamine Yamala czy Pau Cubarsiego są omawiane na całym świecie. Nastolatkowie z miejsca stali się ważnymi postaciami wyjściowej jedenastki, udowodniając, że mają przed sobą świetlaną przyszłość. Ogromnym zaskoczeniem okazała się ponadto dyspozycja Fermina Lopeza.

20-latek w poprzednim sezonie występował w rezerwach, a dziś regularnie gra w pierwszej drużynie. To oczywiście inna skala talentu niż wspomniana wcześniej dwójka, natomiast pomocnik pokazuje, że nie należy nikogo skreślać. W tym sezonie zaliczył 31 występów, w których sześciokrotnie trafiał do siatki.

Nie ulega wątpliwościom, że powrót do zdrowia Gaviego, Pedriego oraz Frenkiego De Jonga sprawi, że Lopez będzie grał niewiele. Aston Villa upatruje więc swoją szansę, aby sprowadzić go latem.

Barcelona nie planuje rozstawać się ze swoimi wychowankami, lecz wiele zależy od oferty. Jej problemy finansowe nie są tajemnicą. Pomocnik ma w swojej umowie zapisaną klauzulę wykupu na poziomie 400 milionów euro. Oczywiście Aston Villa tak wielkich pieniędzy nie zaproponuje.

Zobacz również: Bayern ruszy po gwiazdę Barcelony! Zaoferuje nawet 100 mln euro

Komentarze

Na temat “Klub Premier League chce pomocnika Barcelony. Ma potężną klauzulę wykupu