Juventus wydaje miliony na nowego bramkarza. Szczęsny zagrożony

Fabrizio Romano poinformował, że Michele Di Gregorio finalizuje swoje przenosiny do Juventusu. Rewelacyjny bramkarz będzie rywalem Wojciecha Szczęsnego.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny zyska rywala. Michele Di Gregorio finalizuje transfer do Juventusu

Michele Di Gregorio niebawem zasili szeregi Juventusu. Jak poinformował Fabrizio Romano, obie strony nawiązały ustne porozumienie i kwestia transferu jest niemal przesądzona. Golkiper Monzy ma kosztować łącznie około 20 milionów euro, a więc jest to kwota, która może oznaczać, że Stara Dama wiąże z nim naprawdę duże nadzieje. Ponoć dużym zwolennikiem tego ruchu był Thiago Motta, czyli najprawdopodobniej przyszły szkoleniowiec Bianconerich.

POLECAMY TAKŻE

26-latek ma za sobą świetny sezon i został uznany za najlepszego bramkarza w Serie A. Golkiper wystąpił łącznie w 33 meczach w lidze włoskiej, notując aż 14 czystych kont. To bez wątpienia imponujący wynik, jak na zawodnika, który występuje w 12. drużynie rozgrywek.

Przyjście Di Gregorio może okazać się problematyczne dla Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz ma już 34 lata i niewykluczone, że już niedługo Juventus pomyśli o jego zastąpieniu. Według najbardziej prawdopodobnego scenariusza, wieszczonego przez włoskie media, w sezonie 2024/2025 nastąpi podział występów między golkiperami, a po zakończeniu rozgrywek Polak poszuka sobie nowego klubu.

Do tej pory Szczęsny rozegrał w Juventusie 252 mecze, zachowując w nich 103 czyste konta. W obecnym sezonie Polak nie puścił gola w 15 spotkaniach.

SPRAWDŹ: Liverpool rusza po gwiazdę za 100 milionów euro. Real rezygnuje

Komentarze