Juventus ma trudny orzech do zgryzienia. Rozstanie się z czołowym piłkarzem?

Juventus myśli nad przyszłością Adriena Rabiota. Latem wygasa kontrakt francuskiego pomocnika, który jest czołową postacią drużyny dla Massimiliano Allegriego.

Adrien Rabiot
Obserwuj nas w
fot. Nicolò Campo / Alamy Na zdjęciu: Adrien Rabiot
  • Juventus może po sezonie pożegnać Adriena Rabiota
  • Francuz to czołowa postać drużyny, ale przeszkodą są jego zarobki
  • Stara Dama nie doszła jeszcze do porozumienia w sprawie jego nowej umowy

Rabiot opuści Turyn? Wszystko przez zarobki

Juventus zaczął sezon z przytupem, lecz w kolejnych miesiącach zaczęły wychodzić braki kadrowe. Długo utrzymywał się w bliskim dystansie do Interu Mediolan, lecz później seryjnie tracił punkty, co sprawiło, że spadł na trzecie miejsce w tabeli. Aktualnie Stara Dama walczy o powrót do Ligi Mistrzów, co najprawdopodobniej jej się uda.

Jak będzie wyglądał skład Juventusu po przetasowaniach w letnim okienku transferowym? Na pewno zespół ma zostać wzmocniony, lecz media nie wykluczają także bolesnych rozstań. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Adriena Rabiota, którego kontrakt wygasa już z końcem czerwca.

POLECAMY TAKŻE

Francuz to lider środka pola i absolutnie kluczowa postać dla Massimiliano Allegriego. Inaczej uważa Thiago Motta, który jest przymierzany do pracy w Turynie. Jeśli dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej, Rabiot nie będzie już niezbędny. Motta go docenia, ale nie chce robić z niego centralnej postaci swojego projektu.

Juventus z chęcią zatrzymałby Rabiota, lecz problemem jest jego wysoka pensja. Zarabia na tern moment osiem milionów euro rocznie, co dla klubowego budżetu jest sporym obciążeniem. Strony nie są dogadane w temacie nowej umowy.

Komentarze