Juventus ma plan, aby wzmocnić się kosztem Bayernu

Juventus w tym sezonie skupia się na tym, aby wywalczyć miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Fichajes.net przekonuje natomiast, że władze klubu z Turynu myślą już o zbrojeniach składu przed kolejną kampanią. Na celowniku Bianconerich znajduje się Leon Goretzka.

Massimiliano Allegri
Obserwuj nas w
fot. LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Massimiliano Allegri
  • Juventus może latem solidnie wzmocnić się w pomocy
  • Według wieści serwisu Fichajes.net na radarze Starej Damy znalazł się Leon Goretzka
  • Niemiecki pomocnik aktualnie broni barw Bayernu Monachium

Leon Goretzka na liście życzeń giganta Serie A, Juve chce Leona Goretzkę

Juventus może latem wzmocnić się na kilku pozycjach. Spekulacji medialnych na temat ewentualnych wzmocnień włoskiej ekipy nie brakuje. Najnowsze wieści dotyczą posiłków do drugiej linii przedstawiciela Serie A. Serwis Fichajes.net przekonuje, że Juventus jest poważnie zainteresowany Leonem Goretzką z Bayernu Monachium. Sam zawodnik podobno nie wyklucza spróbowania szczęścia za granicą po mistrzostwach Europy. Skauci turyńskiej ekipy obserwowali zawodnika w trakcie rywalizacji Ligi Mistrzów, gdy Bawarczycy mierzyli się z Lazio.

Goretzka jest wyceniany na 40 milionów euro. Tymczasem jego aktualne apanaże są na poziomie 17 milionów euro brutto, co może być poza zasięgiem Juventusu. Wysoka opłata za sam transfer, a także duże oczekiwania finansowe mogą sprawić, że dla klubu z Turynu pozyskanie piłkarza Bayernu może być ogromnym wyzwaniem.

Czytaj więcej: Liverpool chce gwiazdą Realu zastąpić Salaha

Komentarze