Haaland zmieni klub? PSG sprawdzi determinację Borussii

Erling Haaland
Erling Haaland PressFocus

Ostatnie dni okna transferowego zapowiadają się niezwykle ciekawie. Coraz bardziej realnych kształtów nabiera transfer Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain do Realu Madryt. To może nie być jednak ostatni hit tego lata. Paryżanie, którzy nie chcą osłabiać drużyny, sondują bowiem możliwość sprowadzenia Erlinga Haalanda.

  • Paris Saint-Germain prowadzi z Realem Madryt rozmowy w sprawie sprzedaży Kyliana Mbappe
  • Według The Telegraph kandydatem do zastąpienia Francuza w zespole z Parc des Princes jest Erling Haalanda
  • PSG zamierza spróbować przekonać władze Borussii Dortmund do sprzedaży Norwega poprzez złożenie ogromnej oferty

Kolejny transferowy hit tego lata?

Paris Saint-Germain prowadzi już rozmowy z Realem Madryt w sprawie transferu Kyliana Mbappe na Santiago Bernabeu. Według hiszpańskich mediów, Królewscy są niemal przekonani, że uda im się przekonać paryżan do transferu i francuski napastnik przeniesie się do Madrytu już teraz. Kto może go zastąpić na Parc des Princes? Według The Telegraph na celowniku PSG znalazł się Erling Haaland!

Według brytyjskiego dziennika przedstawiciele PSG skontaktowali się z menedżerem Haalanda Mino Raiolą. Tematem rozmowy była oczywiście możliwość przeprowadzenia transferu napastnika Borussii Dortmund już teraz. Władze niemieckiego klubu nie chciały jak dotąd słyszeć o sprzedaży Norwega podczas trwającego okna transferowego, ale to nie powstrzyma PSG przed sprawdzeniem ich determinacji poprzez złożenie ogromnej oferty.

Jak poinformował Fabrizio Romano Real Madryt aktualnie oferuje za Mbappe 170 milionów euro plus 10 milionów euro w bonusach. Paryżanie mogliby wykorzystać te pieniądze, aby przekonać władze Borussii Dortmund do zmiany stanowiska w sprawie Haalanda. Największą przeszkodzą dla ewentualnego transferu może być czas. Letnie okno transferowe zostanie bowiem zamknięte już w najbliższy wtorek.

Erling Haaland jest związany z Borussią Dortmund umową do czerwca 2024 roku. W lipcu przyszłego roku ma wejść w życie klauzula umożliwiająca mu odejście z klubu za 75 milionów euro.

Zobacz także: Real Madryt z drugą ofertą za Mbappe. Więcej nie będzie

Komentarze