Guirassy bohaterem hitowego transferu? Gigant o nim pamięta

Manchester United podczas letniego okienka transferowego ponownie skieruje swój wzrok na napastnika Stuttgartu, Serhou Guirassy'ego - donosi niemiecki dziennik BILD. Czerwone Diabły planują wzmocnić linię ataku po rozczarowującym sezonie 2023/2024.

Serhou Guirassy
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Serhou Guirassy

Manchester United pozyska Serhou Guirassy’ego?

Manchester United zawodzi na całej linii w obecnym sezonie, przez co na Old Trafford spodziewane są ogromne zmiany. Drużynę Czerwonych Diabłów może opuścić kilkunastu zawodników, a w ich miejsce trzeba będzie sprowadzić nowych piłkarzy. Pozycja, która wymaga wzmocnienia w zespole prowadzonym przez Erika ten Haga, to bez wątpienia linia ataku. Latem klub opuści Anthony Martial i Manchester United szuka jego nastepcy.

Jak poinformowała niemiecka gazeta “BILD”, Czerwone Diabły są ponownie zainteresowane pozyskaniem Serhou Guirassy’ego, który rozgrywa fantastyczną kampanię w barwach Stuttgartu. 28-letni napastnik w 25 spotkaniach trwających rozgrywek zdobył 27 bramek i zaliczył 2 asysty. Jego statystyki robią bardzo dobre wrażenie, co nie przechodzi bez uwagi takich ekip jak wspomniany Manchester United czy Bayern Monachium.

Klub z Old Trafford już ostatniej zimy sondował ściągnięcie byłego piłkarza Stade Rennes, ale ostatecznie nie rozpoczął rozmów z przedstawicielami snajpera. Za szesnastokrotnego reprezentanta Gwinei trzeba będzie zapłacić około 17 milionów funtów, bowiem tyle wynosi jego klauzula odstępnego. Jest to więc okazja na poważne wzmocnienie składu tanim kosztem.

Komentarze