Europejscy giganci nie zapłacą klauzuli wykupu za Osimhena

Według gazety Il Mattino Chelsea, Arsenal i PSG są gotowe zaoferować 90 milionów euro za gwiazdę Napoli Victora Osimhena i istnieje spora szansa, że Aurelio De Laurentiis zaakceptuje ofertę mniejszą niż wynosi klauzula wykupu.

Victor Osimhen
Obserwuj nas w
IMAGO / Bagu Blanco Na zdjęciu: Victor Osimhen
  • Osimhen nie chce dłużej grać w Napoli
  • Napastnik chce poszukać nowych wyzwań
  • Kilka klubów jest zainteresowanych jego transferem

Osimhen latem odejdzie z Napoli

Napoli jest gotowe rozstać się z Osimhenem po zakończeniu sezonu, a według najnowszego raportu Il Mattino Chelsea, Arsenal i PSG mogą zaoferować za reprezentanta Nigerii 90 milionów euro. Dziennikarze z Kampanii przekonują, że napastnik jest już zmęczony grą w Serie A i chce poszukać nowych wyzwań.

25-latek niedawno przedłużył kontrakt z Napoli do czerwca 2026 roku, a nowa umowa zawiera klauzulę odstępnego w wysokości 120–130 mln euro. Jednak Il Mattino twierdzi, że De Laurentiis mógłby przyjąć mniejszą ofertę, biorąc pod uwagę, że Osimhen podjął już decyzję o opuszczeniu klubu.

Agent zawodnika pracuje nad znalezieniem najlepszego rozwiązania. Osimhen od wielu miesięcy jest na celowniku największych europejskich klubów i o ile w poprzedniej kampanii mówiło się, że chce zostać w Neapolu, tak teraz pojawia się coraz więcej głosów, że opuści klub.

Zobacz również: Legenda Atletico Madryt zostaje w klubie. Nowy kontrakt z opcją przedłużenia

Komentarze