Bayer Leverkusen straci swoją gwiazdę? Jest kuszona wielkim transferem

Jeremie Frimpong nie zadeklarował, że zostaje na kolejny sezon w Bayerze Leverkusen. Nie brakuje doniesień łączących go z hitowym transferem. O Holendra walczą największe kluby w Europie.

Jeremie Frimpong
Obserwuj nas w
fot. ANP / Alamy Na zdjęciu: Jeremie Frimpong

Manchester United czy Real Madryt? Gwiazda Bayeru kuszona transferem

Bayer Leverkusen sensacyjnie sięgnął w miniony weekend po historyczne mistrzostwo Niemiec. Drużynie Xabiego Alonso udało się tym samym zakończyć dominację Bayernu Monachium, rozgrywając przy tym kapitalny sezon, w którym ma jeszcze szansę na zdobycie dwóch kolejnych trofeów. Jedną z najjaśniejszych postaci Aptekarzy jest Jeremie Frimpong, łączony od dawna z hitowym transferem. Teraz Holender rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze, co jeszcze pozytywniej wpłynęło na zainteresowanie jego usługami.

Prawy wahadłowy może pochwalić się kapitalnymi statystykami w grze ofensywnej. We wszystkich rozgrywkach zgromadził już 12 bramek i 11 asyst, korzystając na ofensywnym stylu gry Xabiego Alonso.

Większość zawodników deklaruje, że zostanie w Bayerze Leverkusen na kolejny sezon. Frimpong jeszcze tego nie zapowiedział, więc media rozpisują się na temat jego przyszłości. W grze o 23-latka pozostają takie potęgi, jak Bayern Monachium, Real Madryt oraz Manchester United. Zdaniem Christiana Falka te dwa ostatnie kluby prowadzą nawet rozmowy z przedstawicielami piłkarza.

Jeśli Frimpong zdecyduje się na odejście, Bayer nie otrzyma za niego zbyt dużych pieniędzy. W umowie Holendra jest zapisana klauzula wykupu, która umożliwia mu odejście za raptem 40 milionów euro. Musi ona jednak zostać aktywowana jeszcze przed startem Euro 2024.

Zobacz również: Gdzie wyląduje Antonio Conte? Coraz mniej opcji w zasięgu Włocha

Komentarze