Atalanta wykupi pomocnika z Milanu. Wiadomo, ile zapłaci

Atalanta Bergamo wykupi Charlesa De Ketelaere z Milanu. Zdobywca Ligi Europy na konto Rossonerich wpłaci 22-23 miliony euro plus ewentualne bonusy - przekazał Fabrizio Romano.

Charles De Ketelaere
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Charles De Ketelaere

Charles De Ketelaere na stałe dołączy do Atalanta Bergamo

Charles De Ketelaere ma za sobą fantastyczny sezon, który zakończył z następującym bilansem – 50 meczów, 14 goli i 11 asyst. 23-letni ofensywny pomocnik w minionej kampanii przebywał na wypożyczeniu w Atalancie Bergamo, gdzie powędrował z Milanu. Nic więc dziwnego, że zdobywca Ligi Europy postanowił wykupić 15-krotnego reprezentanta Belgii. Nowe informacje w sprawie przyszłości Charlesa De Ketelaere przekazał Fabrizio Romano.

POLECAMY TAKŻE

Klub ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia posiada opcję transferu definitywnego i zgodnie z przewidywaniami z niej skorzysta. Strony osiągnęły już całkowite porozumienie – Atalanta Bergamo za ofensywnego pomocnika zapłaci 22-23 miliony euro plus ewentualne bonusy – napisał włoski dziennikarz. Warto podkreślić, że Nerazzurri za wcześniejsze czasowe nabycie usług 23-letniego piłkarza na konto Rossonerich wpłacili 3 miliony euro.

Charles De Ketelaere piłkarzem Milanu został w 2022 roku, gdy przeniósł się na San Siro za 36,5 miliona euro z Club Brugge. Wciąż perspektywiczny zawodnik nie sprawdził się w ekipie z Mediolanu, ale za to świetnie wyglądał w drużynie z Bergamo. Wydaje się zatem, że taki transfer wyjdzie z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron.

Komentarze