AS Roma zdecydowała w sprawie przyszłości Romelu Lukaku

Według włoskiego dziennika La Gazzetta dello Sport AS Roma nie będzie w stanie wykupić Romelu Lukaku. Belgijski napastnik latem wróci do Chelsea, która kupca na niego poszuka gdzie indziej.

Romelu Lukaku
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Roma nie wykupi Lukaku z Chelsea. Gdzie trafi Belg?

Romelu Lukaku w sierpniu 2023 roku został wypożyczony z Chelsea do Romy. Liga włoska 30-letniemu napastnikowi była już dobrze znana, ponieważ wcześniej miał okazję z powodzeniem występować w barwach Interu Mediolan. Etatowy reprezentant Belgii rozgrywa niezły sezon – w 41 spotkaniach strzelił 18 bramek i zaliczył 4 asysty. Giallorossi mogą go pozyskać na zasadzie transferu definitywnego za 43 miliony euro.

Jak jednak informuje włoski dziennik “La Gazzetta dello Sport”, klub z Rzymu nie skorzysta z tej opcji, ponieważ nie będzie w stanie wyłożyć na stół tak dużej kwoty. Romelu Lukaku w nadchodzącym letnim okienku transferowyn najprawdopodobniej wróci zatem do Londynu, choć zapewne tylko na chwilę. Włodarze The Blues nie mają bowiem zamiaru kontynuować współpracy z kapitanem reprezentacji Belgii.

Niewykluczone, że doświadczony napastnik wyląduje w Arabii Saudyjskiej. Chelsea w ostatnich tygodniach podobno nawiązała kontakt z tamtejszymi drużynami, żeby zaoferować im usługi trzydziestolatka. Mierzący 191 centymetrów wzrostu piłkarz w przeszłości pozytywnie wypowiadał się o Saudi Pro League, więc wygląda na to, że sam zawodnik nie zamyka się na ewentualną przeprowadzką na Bliski Wschód.

Komentarze