Araujo czeka na lepszy kontrakt w Barcelonie. To może być powód jego transferu

Ronald Araujo może latem opuścić FC Barcelonę, donosi Tot Costa na platformie X. Urugwajczyk czeka na lepszą ofertę nowego kontraktu, a jeśli Blaugrana nie spełni jego oczekiwań to będzie to jednoznaczne z odejściem z klubu.

Ronald Araujo
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Ronald Araujo

Niezadowolony Araujo opuści FC Barcelonę?

Ronald Araujo, jeden z kluczowych obrońców FC Barcelony, znalazł się w niepewnej sytuacji kontraktowej. Według ostatnich doniesień, otoczenie urugwajskiego piłkarza nie jest zadowolone z propozycji przedłużenia umowy przedstawionej przez klub. Piłkarz, który w 2021 roku zgodził się na niższe zarobki w zamian za obietnicę znaczącej podwyżki w przyszłości może nie doczekać się jej spełnienia.

Barcelona, borykając się z problemami finansowymi, jest otwarta na oferty za Araujo, a zainteresowanie ze strony Bayernu Monachium jest szczególnie silne. Sytuacja może się jeszcze zaostrzyć, jeśli klub nie przedstawi Araujo oferty kontraktu, która spełni jego oczekiwania.

Według raportu Tot Costa, choć Barcelona planuje przedłużyć umowę z Araujo, sam piłkarz nie wyklucza odejścia w „sytuacji awaryjnej”. Choć raport nie precyzuje, co miałoby stanowić taką sytuację, można przypuszczać, że chodzi o brak odpowiedniej propozycji kontraktu.

Bayern Monachium faworytem do transferu Araujo

Araujo, pełniący funkcję trzeciego kapitana zespołu za Sergim Roberto i Marcem-Andre ter Stegenem, uważa, że jego nowy kontrakt powinien odzwierciedlać jego znaczenie dla drużyny. Dodatkowo, Araujo pokonał swoje problemy z kontuzjami i od czasu powrotu do gry w tym sezonie nie opuścił żadnego meczu z powodu urazu.

Bayern Monachium wydaje się być głównym kandydatem do pozyskania Urugwajczyka, jeśli zdecyduje się opuścić Barcelonę. Jednak w wyścig mogą również włączyć się kluby z Premier League.

Zobacz również: Mocny komentarz Ferdinanda po porażce Chelsea. “Zostali całkowicie zniszczeni”

Komentarze