Wielka marka powalczy o Juergena Kloppa. To będzie jego nowe miejsce pracy?

Juergen Klopp zapowiedział, że po sezonie opuści Liverpool. Jednocześnie ukrócił temat kolejnego zatrudnienia przyznając, że musi odpocząć od pracy. Wiadomo, kto powalczy o niego w 2025 roku.

Juergen Klopp
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Juergen Klopp
  • Juergen Klopp po sezonie zakończy swoją wieloletnią przygodę z Liverpoolem
  • Szkoleniowiec po wyczerpującej przygodzie zamierza odpocząć od zawodu
  • Reprezentacja Niemiec spróbuje zatrudnić Kloppa w 2025 roku

Klopp pożegna się z piłką klubową? Chce go reprezentacja Niemiec

Juergen Klopp na początku roku zapowiedział, że po sezonie pożegna się z Liverpoolem. Jego deklaracja była ogromnym szokiem dla kibiców związanych z The Reds, którzy liczyli, że współpraca będzie trwała jeszcze przez kilka lat. W oświadczeniu niemiecki szkoleniowiec zakomunikował, że tak wyczerpująca praca wyzbyła z niego resztki energii, bez której nie byłby w stanie radzić sobie na tak samo wysokim poziomie. Zapewnił przy tym, że po odejściu z Liverpoolu uda się na dłuższy urlop.

POLECAMY TAKŻE

Nie ma szans, aby którykolwiek z klubów był w stanie sprowadzić Kloppa w kontekście przyszłego sezonu. Gdyby było inaczej, Niemiec nie uwolniłby się od telefonów z Barcelony i Bayernu Monachium. Media sugerują natomiast, że do zawodu mógłby wrócić już w 2025 roku. Na takie rozwiązanie liczy niemiecka federacja, która chce uczynić go selekcjonerem reprezentacji narodowej.

Zatrudnienie Kloppa jest marzeniem tamtejszych działaczy. Po Euro 2024 reprezentację Niemiec może opuścić Julian Nagelsmann, który szykuje się do powrotu do piłki klubowej.

Juergen Klopp to odpowiedni kandydat do reprezentacji Niemiec?

Tak 86%
Nie 8%
Trudno powiedzieć 5%
73+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć

Niemiecka federacja piłkarska jest w stanie poświęcić rok i po odejściu Nagelsmanna postawić na jego asystenta, tak aby w 2025 roku zatrudnić Kloppa. Na ten moment nie wiadomo, jak na tę propozycję zareaguje szkoleniowiec Liverpoolu.

Komentarze