Tottenham – Morecambe: niespodziewane kłopoty faworyta

Dele Alli
PressFocus Na zdjęciu: Dele Alli

W 1/32 FA Cup Tottenham Hotspur pokonał Morecambe 3:1. Przedstawiciel League One prowadził jednym golem, ale Spurs zdołali odwrócić losy meczu. Dzięki temu Koguty awansowały do kolejnej rundy tych rozgrywek.

• Gospodarze nieoczekiwanie przegrywali z Morecambe od 34. minuty
  • Bramkę dla gości zdobył Anthony O’Connor
  • Koguty uniknęły jednak kompromitacji. Po zmianie stron gospodarze zdobyli trzy gole i awansowali dalej

Nieoczekiwany przebieg meczu w Londynie

Tottenham Hotspur nie rozpoczął spotkania z Morecambe w najsilniejszym możliwym ustawieniu. Na ławce usiedli między innymi Harry Kane oraz Hugo Lloris.

Podopieczni Antonio Conte szybko mogli jednak wyjść na prowadzenie. W drugiej minucie londyńczycy mieli rzut rożny. Główkował Ben Davies, lecz minimalnie niecelnie.

Gospodarze cały czas przeważali. Po kwadransie gry blisko szczęścia był Matt Doherty, lecz trafił tylko w słupek.

Sensacyjnie to rywale wyszli na prowadzenie. W 34. minucie sposób na bramkarza Tottenhamu znalazł bowiem po rzucie rożnym Anthony O’Connor.

Podopieczni Conte ruszyli do odrabiania strat. Dziewięć minut po zmianie stron wyrównać mógł Dele Alli, ale bardzo dobrze interweniował Trevor Carson. Gospodarze musieli zadowolić się tylko kornerem…

Ekipie Conte w końcu udało się doprowadzić do wyrównania. Gola na 1:1 zdobył Harry Winks. Spurs mieli zaś jeszcze kwadrans, by zdobyć kolejną bramkę i uniknąć dogrywki…

Gospodarze poszli za ciosem. Najpierw prowadzenie dał im Lucas Moura. Gola na 3:1 zdobył zaś Kane, który pojawił się na boisku kilkanaście minut wcześniej.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Spurs triumfowali 3:1.