Puchar Anglii: Foden bohaterem Manchesteru City, piękny gol De Bruyne

Manchester City pokonał na wyjeździe Bristol City (3:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Anglii. Dwie bramki dla Obywateli strzelił Phil Foden, wysyłając swoją drużynę do ćwierćfinału, a w końcówce. Nie było to jednak łatwe spotkanie dla podopiecznych Pepa Guardioli.

Phil Foden
PressFocus Na zdjęciu: Phil Foden
  • Manchester City pokonał Bristol City (3:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Anglii
  • Dwie bramki dla gości strzelił Phil Foden, później wynik ustalił Kevin De Bruyne
  • Swoich rywali Obywatele poznają w środę

Manchester City zdołał pokonać Bristol City, dublet Fodena

Manchester City w meczu 1/8 finału mierzył się z drugoligowym Bristol City. I mistrzom Anglii udało się to, z czym nieraz mieli problemy – szybko napoczęli rywala. W siódmej minucie piękną dwójkową akcją popisali się Riyad Mahrez i Kevin De Bruyne. Później Algierczyk zagrał precyzyjnie wzdłuż linii bramkowej, a atak zamknął skutecznie Phil Foden.

Do pierwszej połowy Obywatele wykreowali sobie kilka niezłych szans, ale znów brakowało im skuteczności. Na ten stan rzeczy wściekle reagował Pep Guardiola.

Po zmianie stron Stefana Ortegę między słupkami zmienił Ederson. Po kilku minutach od wejścia, Brazylijczyk doznał drobnego urazu po starciu z Samuelem Bellem. Na szczęście zdołał jednak rozchodzić ból. Mistrzowie Anglii rozkręcili się na dobre dopiero w końcówce. Na kwadrans przed końcem przeprowadzili kolejną koronkową akcję. De Bruyne zagrał do Nathana Ake, a ten dojrzał Juliana Alvareza. Argentyńczyk wystawił piłkę na prawą stronę do Fodena, a ten strzelił swoją drugą bramkę tego dnia. Jakby tego było mało, po kilku minutach przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się De Bruyne, ustalając wynik na 3:0.

Manchester City wciąż pozostaje w walce o trzy trofea i we wtorek wieczorem mistrzowie Premier League wykonali krok w kierunku jednego z nich. W środę Obywatele poznają swoich rywali w ćwierćfinale Pucharu Anglii.