Wyścigi psów – jak obstawiać?

Wyścigi psów obstawianie

Zakłady na wyścigi psów mogą wkrótce stać się bardzo popularne i nie chodzi tu o powszechnie znane w branży bukmacherskiej sporty wirtualne. Od 2023 roku na rynku pojawiły się prawdziwe wyścigi psów. Obstawianie tych gonitw dla wielu graczy okazuje się o wiele bardziej interesujące niż śledzenie komputerowo wygenerowanych odpowiedników. Dlaczego? Sprawdźmy to.

Czym są zakłady na wyścigi psów?

Na samym początku trzeba sobie odpowiedzieć właściwie czym są zakłady na wyścigi psów. Nie chodzi tutaj bowiem o wirtualne gonitwy, a o prawdziwe wyścigi, które rzeczywiście się odbywają. Gracze mogą obstawiać zakłady bukmacherskie na realne wyścigi psów i wiąże się to z większymi emocjami niż mogłoby się wydawać.

Najczęstszymi zakładami na wyścigi psów są oczywiście typy dotyczące zwycięzcy danej gonitwy. W Polsce bukmacherzy stronili od tego rodzaju ofert, ale odkąd na rynku pojawił się GO+bet, to się zmieniło. Ten operator posiada na swojej stronie i w aplikacji osobną zakładkę z gonitwami, gdzie można obstawiać zakłady na wyścigi psów. Ze względu na regulacje prawne polscy gracze mogą jedynie typować gonitwy, które odbywają się poza granicami naszego kraju. Najbardziej popularnymi pod tym względem torami, które możemy obstawiać na goplusbet są te w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak działają wyścigi psów na zakłady bukmacherskie?

Najwięksi zagraniczni bukmacherzy dziś zapewne nie wyobrażają sobie, aby w ich ofertach zabrakło pozycji związanych z wyścigami psów. Poza wymienionymi wcześniej krajami, gonitwy czworonogów popularne są także w Stanach Zjednoczonych czy Australii, gdzie zakłady na wyścigi psów należą do najchętniej obstawianych. Skąd takie duże zainteresowanie?

Przede wszystkim jest to dynamiczny sport, gdzie wszystko dzieje się bardzo szybko, a to lubi branża bukmacherska. Psy potrafią osiągać prędkość kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, dzięki czemu gonitwy są bardzo widowiskowe. Do tego dochodzą jasne zasady, które ułatwiają wejście do gry nawet kompletnym laikom. Z pomocą bukmachera Gobet polscy gracze również mogą swobodnie obstawiać wyścigi psów, które cieszą się wysoką renomą na całym świecie.

Prawdziwe wyścigi psów inne niż te wirtualne

W Polsce od wielu lat można obstawiać wirtualne wyścigi psów, ale zakłady na prawdziwe gonitwy są czymś zupełnie nowym. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że wraz z upływem czasu zwiększy się zainteresowanie na rzeczywiste gonitwy, tym bardziej, że można śledzić z nich transmisje na żywo w Go+bet. Odbywają się one za granicą i to warto wziąć pod uwagę. Mamy też wiele innych czynników, na które należy patrzeć, zanim zdecydujemy się obstawiać wyścigi psów. Co jest charakterystyczne dla prawdziwych gonitw i odróżnia je od tych wirtualnych?

 • Ważne informacje na temat psów i ich trenerów,
 • Statystyki poszczególnych startów mogą mieć znaczenie w kolejnych wyścigach,
 • Częstotliwość występów na torze,
 • Wiek psa (w najlepszej formie będą psy ok. 2-3 roku życia),
 • Pogoda (rodzaj i stan nawierzchni mogą mieć kluczowy wpływ na wynik),
 • Waga psa (cięższe psy będą miały łatwiej w trudnych warunkach atmosferycznych),
 • Pole startowe (tor, po którym biegnie dany pies może dawać mu pewien handicap nad konkurencją),
 • Aktualna forma (w przeciwieństwie do wirtualnych wyścigów, tutaj znaczenia ma postawa w poprzednich gonitwach)

Najczęściej obstawiane są po prostu kolejne wyścigi psów. Jak obstawiać ten sport, aby móc liczyć na regularne wygrane? Najlepiej na początku skoncentrować się na najprostszych zakładach na zwycięzcę danego wyścigu. Jest jednak wiele czynników, które trzeba rozpatrywać podczas typowania realnych wyścigów psów.

Wyścigi psów. Jak obstawiać?

Jeśli chcesz pobawić się w obstawianie wyścigów psów, musisz znaleźć bukmachera, który posiada je w swojej ofercie. Pionierem w tej kategorii jest na polskim rynku Go+Bet i to pierwszy operator w naszym kraju posiadający zakłady na gonitwy psów.

 1. Konieczne będzie zatem założenie konta w Goplusbet, żeby móc obstawiać. Następnie trzeba się oczywiście zalogować na swój profil gracza.
 2. Wyścigi psów znajdziemy w zakładce “gonitwy”, gdzie poza tym bukmacher posiada również prawdziwe wyścigi konne. 
 3. Sprawdzamy, o której godzinie odbywa się najbliższy wyścig i bierzemy pod lupę kursy bukmacherskie wraz z ich ostatnimi wartościami.
 4. Wybieramy 1 z 6 psów, na którego chcemy postawić i zawieramy klasyczny zakład bukmacherski.
 5. W Gobet możemy oglądać na żywo każdy wyścig, więc bez problemu da się śledzić na bieżąco wydarzenia na torze.

Pamiętaj, aby grać rozsądnie i dobierać stawki odpowiednio do swoich możliwości finansowych. Na pytanie: “jak obstawiać?” najważniejszą odpowiedzią powinno być – odpowiedzialnie. Dopiero później wypracować swój własny styl typowania wyścigów psów i zapoznać się ze wskazówkami. Przydatna będzie wiedza o poszczególnych psach i ich formie, a także wadze i wieku. Poza tym należy sprawdzić pogodę, co jak już wspomnieliśmy, może mieć niebagatelne znaczenie w trakcie biegu.

Istotne będzie też to, na jakim torze startuje nasz “zawodnik”. Według statystyk psy biegnące po wewnętrznych torach znacznie częściej finiszują na mecie jako pierwsze. Na koniec musimy podkreślić, że nie zawsze trzeba bazować na kursach bukmacherskich. Oczywiście stanowią one pewną podpowiedź, ale nie zawsze faworyt wyścigu psów dobiegnie na metę jako pierwszy.

Formy wyścigów psów

W trakcie jednego wyścigu dopuszczalny jest start wyłącznie wszystkich psów tej samej rasy. Najbardziej popularne są gonitwy chartów, uznawanych za najszybsze spośród psów i potrafiące rozwinąć niesamowitą prędkość. Mogą one jednak uczestniczyć w różnych formach wyścigów:

 • coursing – wyścig na otwartej przestrzeni,
 • canicross – wyścig z treserem,
 • torowe – gonitwa na profesjonalnym torze wyścigowym

Każda z nich jest inna i warto się z nimi zapoznać, zanim przystąpi się do obstawiania. Wyścigi psów mogą być bardziej wciągające niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. W zakładach możemy obecnie typować wyścigi psów na torach, które muszą spełniać odpowiednie wymagania. Ich długość może wahać się od 250 do nawet 900 metrów, a każdy tor powinien pomieścić 6 uczestników podczas biegu. Aby gracze mogli łatwiej odróżnić ścigające się psy, ubrane są one w specjalne, kolorowe koszulki. Poza różnymi rodzajami gonitw, wyróżniamy także typy zakładów bukmacherskich na wyścigi psów.

Rodzaje zakładów na wyścigi psów

W Go+bet możemy liczyć póki co na najprostsze zakłady na wyścigi psów, które dotyczą zwycięzców poszczególnych biegów. Wraz z rozwojem bukmachera możemy się spodziewać coraz to nowszych rodzajów zdarzeń, takich które można znaleźć u zagranicznych operatorów. Najwięksi w branży proponują:

 • Zwycięzcę biegu – najczęściej obstawiany przez graczy zakład na psa, który jako pierwszy przybiegnie na metę.
 • Miejsce w wyścigu – zakład na to, że dany pies zajmie miejsce w konkretnym przedziale.
 • Konkretna kolejność – trudniejszy rodzaj typowania, który wymaga od gracza wskazania poprawnie całej klasyfikacji końcowej w wyścigu.

Możemy się spodziewać, że w przyszłości pojawią się inne rodzaje zakładów, które urozmaicą ofertę polskich bukmacherów na psie wyścigi.

Gdzie obstawiać wyścigi psów?

Jedynym legalnym bukmacherem, u którego obstawisz zakłady na wyścigi psów jest na ten moment Gobet. Podejrzewamy, że jeśli obstawianie gonitw na żywo będzie cieszyć się zainteresowaniem graczy, podchwyci to także konkurencja. Warto jednak wiedzieć, że obowiązujące warunki prawne umożliwiają nam jedynie typowanie wyścigów psów, które odbywa się poza Polską. Z reguły w Go+bet można obstawić wyścigi psów na terenie Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Czy wyścigi psów w Polsce są legalne?

Wyścigi psów w Polsce są legalne, ale nie można ich typować. Legalni operatorzy nie przyjmują zakładów ze względu na ustalone normy przez międzynarodową organizację kynologiczną, która tego zabrania. Pod patronatem oficjalnego związku wyścigi psów rasowych mogą się odbywać. Mamy więc np. mistrzostwa danego regionu czy mistrzostwa Polski (Grand Prix), ale tego typu imprezy nie są częstym zjawiskiem w skali roku. Podsumowując, wyścigi psów w Polsce są dozwolone, ale wnoszenie na nie zakładów już nie.

Obstawianie wyścigów psów – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się czy opłaca się obstawiać wyścigi psów, wielu graczy odpowie, że na pewno tak. Dla innych to po prostu dodatkowa rozrywka, której nie ma co poświęcać zbyt dużo czasu. To kwestia indywidualna każdego gracza, ale na pewno jest kilka argumentów, które można wziąć pod rozwagę. Pierwszym z nich jest unikalny typ zakładów, ponieważ obstawianie wyścigów prawdziwych psów jest u nas rzadkością. Po drugie wysokie kursy, na które mogą skusić się typerzy. Kolejnym elementem jest możliwość śledzenia każdego biegu na żywo, co gwarantuje dodatkowe emocje podczas obstawiania. Fakt, że biegi odbywają się co kilka minut stanowi dobrą okazję do gry, kiedy tylko gracz tego zechce. Wyścigi psów mogą być bardzo emocjonujące i wiązać się ze świetną zabawą.

Sprawdź również obstawianie wyścigów konnych.