Zakłady na snooker – jak obstawiać snooker?

Snooker u bukmacherów pojawia się w zakładach przedmeczowych i na żywo. To sport niszowy, ale mający w Polsce pewną grupę odbiorców. To dotyczy również zakładów bukmacherskich na snooker. Pod względem kursów i rynków dyscyplina ta jest dobrze reprezentowana u bukmacherów. Obstawianie snookera może być twoją podstawową profesją lub dodatkiem do pozostałych sportów np. piłki nożnej. Jak i gdzie typować snookera?

Snooker – zakłady bukmacherskie

Chyba każdy kibic sportu kojarzy Ronniego O’Sullivana? Dla snookera to postać tak zasłużona, jak dla tenisa Roger Federer. To pokazuje, że najlepsi snookerzyści potrafią przebijać się do mainstreamu. W Polsce znacznie większą widownię generują skoki narciarskie, ale już w Wielkiej Brytanii snooker jest zdecydowanie chętniej oglądany. Widać to po zakładach bukmacherskich – w Anglii tego rodzaju firmy często sponsorują snookerowe eventy.

🎱 Obstawianie snookera u legalnych bukmacherów w naszym kraju może dotyczyć rynków przedmeczowych i live. Co lepszy bukmacher, tym szersza oferta zakładów. Generalnie STS, Fortuna czy Superbet wystawiają kilkanaście typów, które można obstawiać przed rozpoczęciem spotkania. To również bukmacherzy z licznymi transmisjami ze snookerowych wydarzeń. W STS TV lub Fortuna TV na żywo obejrzysz turnieje rankingowe, jak i nierankingowe.

Najważniejsze wydarzenia w świecie snookera to:

 • Masters,
 • UK Championship,
 • World Grand Prix,
 • Mistrzostwa świata.

W tych turniejach oferta bukmacherów jest najbardziej rozbudowana. Oferują oni kursy na każdy pojedynek w rozgrywkach, a dodatkowo wystawiają typy długoterminowe na finalistów lub końcowego triumfatora.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 13 kwietnia 2024
 • Najwyższa oferta STS na rynku z kodem GOAL
 • Sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej

STS: lider polskich bukmacherów!

Zakłady bukmacherskie STS i kod promocyjny GOAL to mocne uderzenie na start dla nowego gracza. Do odbioru czeka super bonus 200 zł za typ na mecz La Liga lub Premier League, wymienny na super zakład bez ryzyka do 100 zł! Do tego jeszcze bonusy depozytowe do 600 zł i freebety do 60 zł!

Zakłady na snooker – co obstawisz?

Mecz snookera rozgrywany jest do kilku wygranych frejmów – dokładna liczba zależy od etapu turnieju.  Najważniejsze spotkania są grane na zasadzie najlepszy z 19 frejmów. Co to oznacza? Aby wygrać mecz zawodnik musi triumfować w 10 frejmach. Czym są frejmy? To pomniejsze partie – można je porównać do setów w siatkówce i tenisie ziemnym.

Zrozumienie zasad rozgrywania meczów snookerowych da lepszy pogląd na oferowane zakłady przez bukmacherów. Odnoszą się one stricte do pojedynku. Co prawda możesz zagrać klasyczny rynek na zwycięzcę, ale pozostałe typy dotyczą już ściśle przebiegu spotkania np. liczby frejmów lub handicapów. Jeszcze więcej zdarzeń znajdziesz w zakładach na żywo. Tam snooker zagrasz na dodatkowych rynkach np. kto osiągnie wyższy break w 3. frejmie?

Jakie zakłady są najczęściej typowane u bukmacherów? W trybie przedmeczowym snooker zwykle obstawia się na następujących rynkach:

✅ Wynik meczu – to rodzaj prostego zakładu, w którym typujesz, kto sięgnie po zwycięstwo w meczu.

✅ Liczba frejmów – zakład ten odnosi się do sumy frejmów wyrażonej za pośrednictwem linii mniej/więcej. To podobny typ zakładu, jak w piłce nożnej liczba goli under/over.

✅ Dokładny wynik – w tym przypadku wskazujesz dokładny rezultat, a więc ile frejmów zdobędzie zwycięzca, a także przegrany zawodnik np. wynik 10:5

✅ Handicap na frejmy – zwykle jest to handicap azjatycki, gdzie przed meczem jeden z zawodników dostaje przewagę np. 2.5 frejmów. Wówczas jego rywal musi wygrać różnicą co najmniej 3 frejmów, żeby zgodnie z handicapem odniósł zwycięstwo.

Bardziej rozbudowane rynki na snookera czekają na ciebie w zakładach live, co wyjaśniamy poniżej. W tym miejscu warto wspomnieć o typach długoterminowych, które są dostępne w snookerze. Przed turniejem Masters lub UK Championship w STS i Fortunie zawsze znajdziesz rynki na końcowego zwycięzce. To zakłady obarczone większym ryzykiem, a co za tym idzie wyższym kursem, ponieważ do pozytywnego rozliczenia faworyt musi wygrać po drodze kilka spotkań.

Zakłady live na snooker

Tacy bukmacherzy jak Betclic, Fortuna, forBET czy Betcris na snooker wystawiają co najmniej kilkanaście rynków live w trakcie meczu. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że czasami bukmacherzy więcej typów oferują na żywo niż przed spotkaniem snookera. Powyżej pokazaliśmy najczęstsze rynki w zakładach pre-match. A co na żywo znajdziesz w obstawianiu snookera?

Oferta zależy do tego, u jakiego bukmachera będziesz obstawiał. Ciekawe zdarzenia oferuje m.in. STS i Fortuna. To bukmacherzy, którzy przyjmują zakłady na pojedyncze frejmy, breaki, a nawet to, kto popełni pierwszy faul? Jak widać w snookerze jest co obstawiać, dlatego znawcy tematu będą mieli duże pole do zaprezentowania swoich analitycznych umiejętności.

Główne zakłady live, które są oferowane przez bukmacherów na snooker:

 • Kto wygra frejma – typ na zwycięzcę konkretnego frejma w meczu.
 • Lepszy do 30/50 punktów – wskazanie zawodnika, który jako pierwszy osiągnie określoną barierę punktową.
 • Wyższy break – który z zawodników we frejmie osiągnie lepszy wynik breaka?
 • Przedział punktowy breaka – wskazanie, ile punktów będzie liczył break w danym frejmie.
 • Zakłady dodatkowe: pierwszy faul, kolor pierwszej bili, ostatnie uderzenie we frejmie/meczu.

Bukmacherzy na snooker

Snooker oferowany jest przez wszystkich bukmacherów w Polsce. Wybierając bukmachera do obstawiania tego sportu warto zauważyć, że nie wszyscy pozwalają na typowanie zakładów live. Dlatego polecamy te firmy, które oferują grę na rynkach pre-match, jak i na żywo.

Pamiętaj, że snooker możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów. Tego rodzaju operatorów znajdziesz w portalu goal.pl. Wybierając nasz kod do rejestracji masz pewność uczestnictwa w legalnych zakładach sportowych. To dotyczy również snookera – jeśli chcesz obstawiać mecze z udziałem Judda Trumpa czy Neila Robertsona, to powinieneś skorzystać z licencjonowanych bukmacherów.

STS

STS i snooker to dobre połączenie. Dlaczego? Dlatego, że bukmacher ten udostępnia kursy na wszystkie turnieje rankingowe, jak i te pozostałe. W STS snooker możesz obstawiać w trybie przedmeczowym i na żywo. A to istotne, ponieważ nie wszyscy bukmacherzy oferują taką funkcję. Przed spotkaniem znajdziesz na sts.pl typy na wynik, liczbę frejmów i handicapy. W trakcie meczu wytypujesz bardziej skrupulatne rozstrzygnięcia.

STS ma też tą przewagę nad pozostałymi bukmacherami, że dysponuje wieloma transmisjami ze snookera. Jeśli nie masz konta u tego buka, to po rejestracji z naszym kodem możesz postawić pierwszy zakład bez ryzyka do 100 zł.

Sprawdź także ofertę innych legalnych bukmacherów w Polsce:

STS
Najwyższy bonus tylko z kodem GOAL!
98/100
Superbet
Atrakcyjne promocje z kodem GOAL!
95/100
Fortuna
Bonusy i promocje dla każdego z kodem GOAL!
92/100
ComeOn
Bonus w gotówce i inne atrakcje!
90/100
Betfan
Bonus 200% poleca Mariusz Pudzianowski!
90/100

Jak typować snookera?

Nie można wyobrazić sobie typowania snookera bez znajomości specyfiki tej dyscypliny sportu. Dlatego pierwsze co trzeba zrobić, to zrozumieć na czym polega snooker. To wymaga poznania zasad gry, a także obejrzenia wielu meczów, żeby dostrzec różnice w grze odpowiednich zawodników. Gdy już będziesz na tym etapie, to powinieneś przystąpić do bardziej wnikliwych analiz.

Snooker to pojedynek pomiędzy dwoma zawodnikami. W trakcie sezonu niektórzy grają ze sobą po kilka razy. Na przestrzeni całej kariery liczba ta tylko rośnie. Przed spotkaniem warto sprawdzić bilans bezpośrednich konfrontacji, a więc kto częściej zwycięża? Kolejny ważny element, to aktualna forma. W snookerze, tak jak pozostałych sportach, są okresy, kiedy dominuje jeden z zawodników, ale też przychodzą czasy, gdy ktoś inny dochodzi do głosu. Wówczas można obstawiać zgodnie z prawem serii.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zakłady wytypujesz w snookerze?

W meczu snookera obstawisz wynik, frejmy, handicapy i dokładny rezultat.

Gdzie obstawiać snooker?

Na goal.pl polecamy STS do obstawiania snookera.