Jak grać w lotto, żeby wygrać? 7 porad

Jak grać w Lotto

Jeśli zastanawiacie się, jak grać w Lotto, żeby wygrać, to dobrze trafiliście. Mamy dla was 7 porad, które z pewnością ułatwią zakłady na kolejne gry. Poniżej znajdziecie zasady oraz strategie, jakie warto wykorzystać przy grze w Lotto. Dowiecie się, kiedy odbywają się losowania i czy istnieją najczęstsze numery, które padają w rozgrywce.

Jak grać w Lotto? 7 porad

Oczywistą odpowiedzią na pytanie – jak grać w Lotto – będzie tak, aby wygrać! Brzmi łatwo w teorii, ale już praktyka jest zupełnie czym innym. Tysiące ludzi bierze udział w losowaniach każdego dnia, a wygrywają tylko nieliczni. Jak grać w Lotto żeby wygrać? Chyba wszyscy chcieliby znać odpowiedź na to pytanie. Mamy dla was 7 porad, które można wykorzystać, by jak najlepiej grać w Lotto:

 1. Przeznacz tylko taką kwotę na zakłady, na jaką możesz sobie pozwolić,
 2. Nie przekraczaj wyznaczonej granicy stawek,
 3. Sprawdź najczęściej losowane liczby w ostatnich grach,
 4. Ustal system jakim będziesz obstawiać,
 5. Skorzystaj z rachunku prawdopodobieństwa,
 6. Zaangażuj większą liczbę graczy, aby zwiększyć szanse,
 7. Nigdy nie zakładaj z góry, że wygrasz. Statystycznie istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo głównej wygranej.

Oczywiście musicie sobie zdawać sprawę z tego, że stosowanie się do tych wskazówek nie zagwarantuje wygranej. W grach losowych nie ma czegoś takiego, jak pewne zwycięstwo, a statystyka podpowiada, że zdecydowana większość graczy przegrywa. Pamiętajcie zatem o tym, aby grać odpowiedzialnie i traktować grę w Lotto przede wszystkim jako zabawę.

W których grach najlepiej brać udział?

Lotto oferuje nam szereg gier, w których możemy brać udział właściwie codziennie. Część z nich odbywa się regularnie, a inne tylko o wybranych porach w konkretne dni. Do tego wątku, kiedy są losowania Lotto jeszcze przejdziemy, ale na razie warto oddzielić gry, w których na pewno nie chcemy uczestniczyć. Odrzucenie gier wydaje się być prostsze, niż wybieranie kilku stałych. Dla każdego będzie to kwestią indywidualną, ale przede wszystkim gracz musi mieć przeczucie, że jest szansa na wygraną.

Totalizator Sportowy daje szeroki wybór, jeśli chodzi o gry. Możecie zdecydować się na wzięcie udziału w tych, gdzie szansa na wygraną jest mniejsza, ale rozmiary ewentualnej nagrody ogromne (np. Multi Multi, Lotto, Euro Jackpot). Jeżeli zaś interesują was nawet mniejsze wygrane, ale z wyższym prawdopodobieństwem zwycięstwa, również jest taka możliwość (Szybkie 600, Keno). Pod konkretne gry można też ustalać inną strategię, dlatego tak istotny jest dobór gry.

Jak grać w Lotto online?

Tradycyjna wersja Lotto w punktach stacjonarnych jest bardzo popularna. Wraz z upływem czasu i rozwojem technologii gry losowe także przeniosły się do sieci. Warto więc dowiedzieć się, jak grać w Lotto online, żeby nie musieć wychodzić z domu za każdym razem, gdy chcesz wziąć udział w losowaniu. Postępuj według poniższych instrukcji:

 1. Wejdź na stronę główną www.lotto.pl i zaloguj się na swoje konto.
 2. Sprawdź, ile wynosi aktualna kumulacja i kliknij w przycisk “zagraj”.
 3. Koszt pojedynczego zakładu do 3 zł.
 4. Wybierz 6 z 49 liczb lub zaznacz opcję “chybił-trafił” i pozwól wybrać systemowi za siebie.
 5. Zdecyduj, czy chcesz wziąć udział w Lotto Plus za dodatkowy 1 zł.
 6. Zwiększ swoje szanse, grając systemem Lotto.
 7. Wybierz w ilu kolejnych losowaniach chcesz wziąć udział (od 1 do 10).
 8. Możesz też zdecydować się na subskrypcję, która pozwoli ci brać udział w losowaniach do momentu jej wygaśnięcia.
 9. Wciśnij przycisk “gram” i poczekaj na losowanie.
 10. Sprawdź wyniki gry w Lotto i zobacz, czy udało się coś wygrać.

Jeśli grasz w lokalu, dowodem wygranej i podstawą jej wygranej jest zagrany kupon. W wersji online wystarczy zarejestrowany zakład w systemie na koncie gracza. Jest to o tyle prostsze, że otrzymujesz powiadomienie o rozstrzygnięciu swojego kuponu. Dodatkowo grę może ułatwić nowoczesna aplikacja Lotto. Jak grać nowocześnie, to na całego!

Gdzie padła wygrana w Lotto?

Znaczenie przy obliczaniu prawdopodobieństwa może mieć też to, gdzie padła wygrana w Lotto. Raczej małe szanse, że osoba zgarniająca kumulację zrobi to samo w małej miejscowości. Istotne są też odstępy czasowe, więc warto je brać pod uwagę, podejmując decyzję o grze. Mniejsze wygrane również mogą zadowalać, więc musimy wspomnieć o częstotliwości dla równowagi. W samym 2019 roku w województwie śląskim padły 3 wygrane przekraczające kwotę 10 mln zł. Można więc przytoczyć slogan: “żeby wygrać, trzeba grać”. W ciągu 25 lat ponad 800 osób zostało multimilionerami, bo wiedzieli kiedy i jak grać w Lotto żeby wygrać. Co ciekawe zdarzały się jednak przypadki, gdy ktoś wygrywał ogromną sumę pieniędzy, a ostatecznie po ich odebranie się nie zgłosił.

Gdzie padła największa wygrana w Lotto? Poniżej prezentujemy listę 10 najwyższych nagród w grze.

MiejsceSuma wygranejDataGdzie?
1.36 726 210,20 zł16.03.2017Skrzyszów
2.35 234 116,20 zł22.08.2015Ziębice
3.33 787 496,10 zł09.02.2012Gdynia
4.33 357 545,90 zł03.12.2022Sławno
5.30 927 429,60 zł01.09.2012Bolesławiec
6.30 588 372,20 zł31.05.2016Żabno
7.30 216 854,10 zł07.02.2015Suwałki
8.29 465 370,60 zł22.09.2012Bolimów
9.29 007 416,40 zł30.01.2020Łomża
10.28 825 110,00 zł16.02.2013Poznań

Lotto jak grać – czy są sprawdzone metody?

O samym Lotto, jak grać i konkretnych systemach, z których możesz korzystać przeczytasz poniżej. Zanim jednak to, musisz wiedzieć czy są sprawdzone metody. Od razu powiemy, że nie i najwięcej zależy w tej grze od szczęścia. Możesz jednak brać udział w losowaniach, gdy do wygrania są duże kumulacje. Wtedy istnieje większa szansa, że i tobie przypadnie kawałek tortu. Największa suma z kumulacji wyniosła 56 milionów złotych we wrześniu 2018 i padły wtedy dwie główne wygrane. Najwięcej mitycznych “szóstek” trafili gracze jeszcze w ubiegłym wieku. W 1994 roku aż 80 graczy musiało podzielić między siebie najwyższą wygraną.

Zatem jak grać w Lotto przez Internet, jeśli szansa na zdobycie głównej puli wynosi 1 do 13 983 816? W 100% sprawdzonych metod po prostu nie ma, ale gracze marzą o wielkich pieniądzach. Istnieje jednak sposób, który gwarantuje zwiększenie szans na sukces. Niestety wiąże się z większymi wydatkami, ale jeśli chcesz wyróżnić się na tle tak wielu graczy, musisz się bardziej wysilić. Na pewno nie możesz wierzyć osobom, które będą chciały cię przekonać, że znają pewne numery w Lotto, które padną. Proponujemy jednak skorzystać z popularnej gry systemem.

Jak grać systemem w Lotto?

Skoro faktycznie zwiększa to szanse na wygraną, jak grać systemem w Lotto? Już tłumaczymy. Na początku musisz jednak wiedzieć, że Totalizator Sportowy sam zdradza, że taka metoda jest dostępna i nie jest to żadna tajemna wiedza. W żaden sposób nie łamiemy reguł gry, więc można spokojnie korzystać z tego rozwiązania.

Jak grać systemem w Lotto?

Masz dzięki temu możliwość wybrania większej liczby numerów. Konkretnie możesz obstawić od 7 do 12 na 49 biorących udział w losowaniu. W ten sposób nieco łatwiej trafić swoją wymarzoną szóstkę. Co więcej, poprawne trafienie danych liczb, daje swego rodzaju bonus i pozwala pomnożyć wygraną. Nie wolno jednak zapominać, że każdy medal ma dwie strony. Zakłady systemowe kosztują więcej niż tradycyjne kupony Lotto. Jak grać chcesz systemem, musisz się przygotować na to, że:

 • za skreślenie 7 liczb zapłacisz 21 zł,
 • obstawienie 8 liczb to koszt 84 zł,
 • 9 liczb – 252 zł,
 • 10 liczb – 630 zł,
 • 11 liczb – 1386 zł,
 • jeśli zamierzasz typować 12 liczb, będzie to kosztować 2772 zł,

Od razu widać, że jest różnica w cenie, natomiast zauważalnie rosną też szanse na wygraną. Nie tylko tą główną, ale też pomniejszych, za mniejszą liczbę trafień. Grając systemem przede wszystkim rośnie prawdopodobieństwo trafienia większej liczby “piątek” i “czwórek”, a to przecież również wygrane, które trafiają do naszego portfela.

Ile liczb grasz systemem z LottoPrawdopodobieństwo głównej wygranej
7 z 491 – 1 997 688
8 z 491 – 499 422
9 z 491 – 166 474
10 z 491 – 66 589
11 z 491 – 30 268
12 z 491 – 15 134

Jak zatem wygrywać w Lotto? Najlepszym sposobem jest obranie określonej strategii, aniżeli tylko skreślanie losowych liczb i liczenie nam łut szczęścia. Jak widać na podstawie powyższej tabeli, gra systemem zapewnia wygrane dużo częściej. Do tego nie jest ona tak trudna, jak mogłoby się wydawać. To matematyka w czystej postaci.

System gry w Lotto

Chcesz poznać szczegóły jak grać systemem w Lotto? Nie ma problemu, bo na stronie głównej znajdziesz dokładną instrukcję, na czym to polega. Gracze zdają sobie sprawę, że taka gra jest warta świeczki, ponieważ zwiększa szanse na zgarnięcie wygranej w Lotto lub Lotto Plus. Masz więcej swoich numerów, które mogą przynieść nagrodę pieniężną, ponieważ obstawiasz od 7 do 12 liczb zamiast tylko 6.

Oczywiście w losowaniu wyłaniamy wciąż tylko sześć kul, więc wszystkie kombinacje z wybranych numerów są obstawione. Czy opłaca się grać w Lotto systemem? Na pewno, bo zwiększasz prawdopodobieństwo trafienia także “piątek” oraz “czwórek”, które również mogą się okazać satysfakcjonującą wygraną.

Pewne numery w Lotto

Nie wierz nikomu, kto będzie próbował wmówić ci, że zna pewne numery w Lotto na następne losowanie. Tej gry nie da się przewidzieć i czynnik szczęścia jest tutaj niezwykle istotny. Niestety często pojawiają się oszuści, którzy proponują sposoby, mające zagwarantować w 100% pewną wygraną. Jak się łatwo domyślić – nie za darmo. Pod żadnym warunkiem nie wolno ufać takim osobom i wystrzegać się przed nimi. Gdyby ktoś znał pewne numery w Lotto, sam by z nich skorzystał i zagrał o wygraną. Nie ma więc sprawdzonej metody, która gwarantowałaby zgarnięcie dużej sumy pieniędzy.

Jak grać w Lotto, żeby wygrać?

W takim razie jak grać w Lotto żeby wygrać? Nie ma tu jednego sposobu, bo w takim przypadku gry losowe nie miałyby najmniejszego sensu. Wpływ gracza kończy się na podjęciu decyzji, czy chce sam wybrać liczby, które obstawi, czy też woli pozostawić to systemowi. Czynnik szczęścia jest tu na tyle istotny, że trudno zwiększyć swoje szanse inaczej, niż po prostu zwiększając liczbę puszczonych kuponów lub stawianych liczb. Na trop mogą cię też naprowadzić statystyki dotyczące częstotliwości występowania konkretnych liczb. Wszystkie dane znajdziesz na stronie głównej Lotto. Pamiętaj, że szansa trafienia głównej nagrody jest wręcz minimalna, a z drugiej strony są osoby, którym udało się skreślić prawidłowe numerki. 

Kiedy są losowania Lotto?

Nie trzeba wiedzieć, kiedy są losowania Lotto, żeby trafnie obstawić swoje numery. Niemniej jednak warto, ponieważ na bieżąco będzie można wtedy oglądać losowanie i tym samym podnieść poziom emocji. Jeśli chodzi o gry Lotto i Lotto Plus, mają one miejsce regularnie we wtorki, czwartki i soboty. Wszystkie rozpoczynają się punktualnie o 22:00. Pamiętaj, że możesz je śledzić w telewizji na kanale TVP 3, na stronie głównej Lotto.pl lub fanpage’u na Facebooku.

Kiedy są losowania Lotto?

Dzień tygodniaGodzina
Wtorek22:00
Czwartek22:00
Sobota22:00

Czy opłaca się grać w Lotto?

Na pytanie czy opłaca się grać w Lotto zapewne każdy odpowie inaczej. Gracze, którym udaje się wygrywać stwierdzą, że opłaca i to bardzo. Podobnie jak ci, którzy szczęśliwie trafili w kumulacji i odmienili swoje życie. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jest tak kolorowo. Jeśli widzisz, że częściej przegrywasz i nie odczuwasz z tego żadnej satysfakcji – zrezygnuj. Ważne, aby grać z głową i odpowiedzialnie. Traktuj grę jako rozrywkę, a nie konieczność. Wygrać w Lotto nie będzie łatwo, ale nawet mniejsze nagrody mogą przynosić satysfakcję. Nie przekraczaj założonego budżetu i pilnuj, by zakłady nie wymknęły się spod kontroli.

Jeśli będziesz grać w Lotto przy każdej możliwej okazji, będziesz wydawać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Jeśli jesteś w stanie spokojnie poradzić sobie z takim wydatkiem, zakłady wcześniej czy później mogą się opłacić. Jednak bez sukcesów na dłuższą metę warto rozważyć znalezienie innego zajęcia, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, spożytkować w inny sposób. Oczywiście wszystko zależy od częstotliwości i rozmiarów wygranych, więc warto prowadzić własne statystyki. Dzięki temu każdy sam będzie mógł stwierdzić czy opłaca się grać w Lotto czy też nie. Niekoniecznie trzeba trafić wszystkie liczby, aby zgarnąć wysoką wygraną. Czasami nawet odgadnięcie czterech numerów może przynieść ciekawy zysk. Jeśli zastanawiasz się dalej, jak grać w Lotto, żeby wygrać, zastosuj się do powyższych porad.

Gry losowe jednak nie są dla Ciebie? Może spróbujesz swoich sił w zakładach sportowych? Sprawdź w naszym poradniku: co najlepiej obstawiać u bukmachera.

Nie tylko Lotto. Legalni polscy bukmacherzy

STS to największy polski bukmacher oferujący szeroką ofertę zakładów sportowych. Rejestrując się w STS z kodem promocyjnym GOAL skorzystasz z najwyższego bonusu powitalnego. STS to legalny bukmacher, działa na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 1 marca 2024
 • Najwyższa oferta STS na rynku z kodem GOAL
 • Sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej

STS: lider polskich bukmacherów!

Zakłady bukmacherskie STS i kod promocyjny GOAL to mocne uderzenie na start dla nowego gracza. Do odbioru czeka super bonus 300 zł za typ na gola w hitowych meczach w Europie wymienny na najwyższy zakład bez ryzyka do 100 zł! Do tego jeszcze bonusy depozytowe do 1500 zł i freebety do 60 zł!