Bezpieczny kupon – co to znaczy?

Czy jest możliwa bezpieczna gra u bukmachera, gdzie nawet przegrany typ nie musi oznaczać utraty stawki? Jak się okazuje – tak! Wszystko za sprawą oferty bezpieczny zakład, która pozwala na radość z zakładów, pomimo tego, że nie wszystkie typy zostaną trafione. Czym jest i kto oferuje bezpieczny kupon? To promocja dostępna m.in. u największych bukmacherów w Polsce, czyli Fortunie i STS. Jak grać bezpiecznie, żeby jeden mecze nie przekreślił o losie całego zakładu?

Co to znaczy kupon bezpieczny?

Z definicji gra w zakładach bukmacherskich bywa ryzykowna, ponieważ inwestujesz swoje pieniądze na konkretne rozstrzygnięcie w sporcie. A to oznacza, że raz możesz trafić, a innym razem chybić celu. Wówczas przegrywasz, a co za tym idzie – tracisz zagraną stawkę. Na szczęście dla użytkowników bukmacherzy stworzyli opcje gry bezpiecznym kuponem. Co ona oznacza? Zwykle to, że w razie jednej przegranej na zakładzie AKO – otrzymasz określoną gratyfikacje z kuponu. Rozliczenie tj. wygrana zależy od indywidualnej oferty bukmachera.

Bezpieczny kupon to rodzaj zakładu akumulowanego, który pozwala na popełnienie jednego błędu. W założeniu, że pozostałe mecze będą zwycięskie – możesz liczyć na zyski z takiego kuponu.

W środowisku typerów zwykło narzekać się na akumulatory, które ze względu na jeden przegrany zakład musiały wylądować w koszu. Obstawiając je na zasadach bezpiecznego kuponu zostałyby one pozytywnie rozliczone. Co to oznacza? To że na pewno odebrałbyś więcej niż zainwestowana stawka.

Bukmacherzy z bezpiecznym zakładem

U jakiego bukmachera można wygrać kupon AKO pomimo pojedynczej pomyłki? To oferta, która coraz częściej pojawia się u legalnych operatorów. Przede wszystkim nie można jej mylić z bonusem cashback. Zakład bez ryzyka tylko z pozoru przypomina bezpieczny kupon, co wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Bukmacherzy bezpieczny kupon oferują po to, żeby zachęcić swoich typerów do grania zakładów akumulowanych. Trzeba zdawać sobie sprawę z głównej kwestii: tego rodzaju promocja działa tylko na kuponach wielokrotnych, gdzie są więcej niż dwa zdarzenia. Zwykle bukmacherzy ustalają kurs minimalny kuponu, co oznacza, że trzeba umieścić tyle typów, żeby kurs całkowity spełnił określone założenie.

Jak wyglądają szczegóły bezpiecznego kuponu? Wszystko to poznasz na konkretnych przykładach promocji:

Bezpieczny kupon w Fortunie

Jeśli chodzi o kupon bezpieczny Fortuna, to jeden popełniony błąd oznacza wygraną na poziomie pięciokrotności zagranej stawki (odliczając 12% podatku). Dla przykładu: jeśli postawisz 5 zł na zakład, a jeden typ nie wejdzie – otrzymasz wygraną rzędu 22 zł. Wynika to z działania: 5 zł  (stawka) x 5 (zwrot) x 0.88 (podatek) = 22 zł.

Bezpieczny kupon w Fortunie działa na zakładach przedmeczowych. Co więcej, oferta ta nie może być łączona z pozostałymi promocjami tego bukmachera:

  • Superofertą+
  • Hitem Dnia
  • Bonusami AKO
  • Happy Hours
  • Szczęśliwe poniedziałki
  • Cash out

Aby zakład został uznany za bezpieczny jego kurs całkowity powinien wynosić przynajmniej 100.00. Dla pojedynczego zdarzenia maksymalny kurs to 3.50. Bukmacher w regulaminie oferty zastrzega, że maksymalny zwrot/wygrana w rozliczeniu bezpiecznego kuponu wynosi 200 złotych.

Bezpieczny kupon możesz wykorzystać na stronie efortuna.pl i mobilnej aplikacji.

Bezpieczny kupon w STS

U tego bukmachera również jeden błędny typ nie musi przekreślać szansy na wygraną. W STS bezpieczny kupon obowiązuje tylko w zakładach pre-match. Co jednak ciekawe, STS oferuje wyższy zwrot w razie błędnego typu. W Fortunie wynosi on x5 stawka, a w zakładach STS może liczyć x10. To oznacza, że w ramach bezpiecznego kuponu w STS można zarobić dwa razy więcej, choć trzeba pamiętać, że maksymalny zwrot wynosi 250 złotych.

Jeśli chcesz zagrać bezpieczny kupon w STS, to kurs całkowity zakładu musi liczyć minimum 175.00. Co więcej, dla poszczególnych selekcji maksymalny kurs to 2.00. To oznacza, że trzeba stworzyć długą taśmę, żeby bezpieczny zakład został aktywowany. Korzystając z tej promocji należy pamiętać, że w ramach bezpiecznego kuponu nie możesz obracać bonusów STS.

W STS bezpieczny zakład działa w serwisie online sts.pl i aplikacji mobile na Android/iOS.

Bezpieczny kupon od LVBET

Na rynku bukmacherskim przyzwyczailiśmy się też do bezpiecznego kuponu w LVBET. To stała promocja tego operatora, która pozwala na odbiór zwrotu o wartości 50 złotych. Co trzeba zrobić? Wystarczy wytypować zakład AKO składający się z minimum czterech selekcji. Jeśli jeden typ nie wejdzie, to bukmacher przyzna 50 zł. W ten sposób masz gwarantowane 30 zł zysku, bo bezpieczny zakład powinien być zawarty za stawkę 20 zł.

Do zwrotu kwalifikuje się zakład AKO z kursem minimalnym 3.00. W promocji nie biorą udziału:

  • zakłady systemowe,
  • kupony rozliczone poprzez cash out,
  • zakłady za środki pochodzące z bonusu.

Co więcej, bezpieczny zakład LVBET obowiązuje tylko w ofercie sportowej – wyłączając wirtualne sporty i gry karciane.

Bezpieczny kupon od Superbet

Kolejnym bukmacherem z bezpiecznym kuponem jest Superbet. Choć trzeba pamiętać, że to promocja, która działa tylko w punktach stacjonarnych. Na czym polega? Jeśli wytypujesz kupon AKO złożony z 11 typów, a jeden zakład okaże się nietrafiony – otrzymasz wygraną 10% z 10 poprawnie zagranych typów.

Aby Super Szansa została aktywowana na kuponie – musisz posiadać typy z kursami minimalnymi 1.30.

Bezpieczny kupon a zakład bez ryzyka

Niektórzy korzystając z bezpiecznego kuponu mogą mieć skojarzenia z zakładem bez ryzyka. Czy słusznie? Z jednej strony tak, bo porażka nie przekreśla szans na happy end. Z drugiej strony – w zakładzie bez ryzyka nie musisz ograniczać się tylko do kuponów AKO, a co więcej – otrzymujesz zwrot stawki, a nie wielokrotność stawki, jak to ma miejsce w bezpiecznym kuponie od Fortuny i STS. Poza tym cashback przyznawany jest bez względu na to czy przegrasz jeden typ lub więcej.

Zakłady bez ryzyka to promocje zwykle przyznawane nowym użytkownikom. Z bezpiecznego kuponu można korzystać dowolnie w trakcie gry, jako stały klient.

Co jeszcze? Czasami bonus cashback może podlegać obrotowi (tak jest w Betfan i forBET).

Rozliczony zakład w ramach bezpiecznego kuponu nie wymusza na graczu wykonywania jakiegokolwiek obrotu. Środki od razu przelewane są na saldo główne.

Sprawdź również jak działa zakład bez ryzyka.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest bezpieczny kupon?

To szansa na odebranie wygranej od bukmachera pomimo popełnienia jednego błędu na kuponie.

Gdzie możesz skorzystać z opcji bezpieczny zakład?

Tego rodzaju promocja w zakładach online działa w STS, Fortunie i LVBET.

Jakie są maksymalne wygrane w bezpiecznym kuponie?

Jakie są maksymalne wygrane w bezpiecznym kuponie?

Czy wygraną z bezpiecznego zakładu trzeba obracać?

Nie, to środki przelewane bezpośrednio na konto główne gracza.