Italiano i Mendilibar odkryli karty. Wyjściowe składy na mecz Olympiakos – Fiorentina

Olympiakos zmierzy się z Fiorentiną w finale Ligi Konferencji. Przed decydującym meczem na OPAP Arena zarówno Vincenzo Italiano, jak i Jose Luis Mendilibar przedstawili wyjściowe składy.

Vincenzo Italiano
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Vincenzo Italiano

Fiorentina i Olympiakos na galowo w walce o historyczny triumf

Fiorentina po raz drugi z rzędu awansowała do finału Ligi Konferencji. Po zeszłorocznej porażce Viola chce sięgnąć po upragnione trofeum na arenie europejskiej. W decydującym meczu, który odbędzie się na OPAP Arena w Atenach podopieczni Vincenzo Italiano zmierzą się z Olympiakosem Pireus. Choć nieznacznym faworytem spotkania będzie drużyna z Włoch, to ze względu na miejsce rozgrywania finału grecka ekipa nie pozostaje bez szans. Oto wyjściowe składy na mecz Olympiakos – Fiorentina.

POLECAMY TAKŻE

Jose Luis Mendilibar w porównaniu do rewanżowego meczu półfinałowego z Aston Villą zdecydował się na jedną zmianę. Miejsce na lewej stronie obrony zamiast Quiniego zajął Francisco Ortega. Reszta składu to ci sami piłkarze, którzy wywalczyli awans do finału. Na szpicy wystąpi Ayoub El-Kaabi, który w półfinale strzelił aż 5 bramek. Ponadto w środku pola wystąpi Santiago Hezze, który jeszcze do niedawno łączony był z grą w reprezentacji Polski.

Vincenzo Italiano również zdecydował się tylko na jedną zmianę. W środku pola zamiast Frana Beltrana wystąpi Giacomo Bonaventura. Włoski trener w wyborze składu nie miał większych wątpliwości i postawił na sprawdzonych zawodników. W bramce stanie Pietro Terraciano, a linię defensywną utworzy Biraghi, Milenković, Martinez-Quatra oraz Dodo. Ciężar zdobywania bramek spadł na barki Andrei Belottiego, który wystąpi jako osamotniony napastnik. Wspomagać go będą ze skrzydeł Nico Gonzalez oraz Christian Kouame.

Wyjściowe składy na mecz Olympiakos – Fiorentina:

Olympiakos: Tzolakis – Ortega, Carmo, Retsos, Rodinei – Iborra, Hezze – Podence, Chiquinho, Fortounis – El-Kaabi

Fiorentina: Terracciano – Dodo, Milenkovic, Martinez-Quatra, Biraghi – Arthur, Mandragora – Gonzalez, Bonaventura, Kouame – Belotti

Komentarze